В Івано-Франківську створили мапу доступності для маломобільних груп населення. На ній зображені місця, які насамперед потрібно переобладнати у місті.
Про це Суспільному розповів автор карти, радник міського голови Івано-Франківська з питань доступності та ветеран війни Юрій Гапончук.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
З його слів, на цих маршрутах необхідно переробити 182 пониження тротуарів, а ще 111 — дообладнати.
“Я проінспектував дороги, покриття і переїзди. Виявив недоліки біля лікарні. Потрібно дообладнувати з’їзди для того, щоб військові, які втратили кінцівки й зараз пересуваються на візках, могли нормально їхати”, — пояснює Юрій Гапончук.
За його словами, аналізували ті місця, де найчастіше люди з інвалідністю можуть стикнутися з проблемою пересування. Це — медзаклади, де лікуються багато воїнів, які втратили кінцівки внаслідок бойових дій, а також держустанови та підприємства.
Одне з місць, яке потрібно зробити доступним, — перехрестя вулиць Галицької та Бельведерської. Франківець Володимир Онуфрик пересувається на візку. Він каже: бортовий камінь на цьому пішохідному переході небезпечний для людей з інвалідністю.
“Тут ухил — дуже стрімкий. Я думаю, що можна перевернутися. Гадаю, більшість людей на колісних кріслах просто не зможуть його переїхати”, — каже Володимир Онуфрик.
Заступник директора департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Івано-Франківської міської ради Назар Рогів під час брифінгу 13 листопада розповів: наразі підрядні організації облаштували пониження пішохідних переходів на вулицях Бельведерській, Любомира Гузара і Заклинських. З його слів, також тривають роботи на пішохідних переходах на Базарній, Шпитальній, Старозамковій, а також на перехресті Миколайчука та Стуса.
“Обов’язково використовуємо тактильну плитку для людей з повною чи частковою втратою зору. Вона має рельєфні орієнтири, що спрямовують. Для людей з частковою втратою зору вона — контрастна та кольором відрізняється від покриття, що облаштоване довкола”, — розповів Назар Рогів.
Радник міського голови Івано-Франківська з питань доступності Юрій Гапончук додав, що на мапі визначили центр, від якого пролягатимуть доступні маршрути в усі медзаклади. Також він планує розробити мобільний застосунок, в якому буде туристична карта міста з доступними закладами для маломобільних груп населення.
Перелік місць у Франківську, які потрібно зробити доступними
Центральна частина міста
- 72 пониження — переробити;
- 15 понижень — дообладнати;
- 10 проблемних ділянок.
Район Пасічна (поблизу обласної лікарні)
- 20 понижень — переробити;
- 33 пониження — дообладнати;
- 10 проблемних ділянок.
Вулиця Гетьмана Мазепи (поблизу центральної клінічної лікарні)
- 14 понижень — переробити;
- 6 понижень — дообладнати;
- 2 проблемні ділянки.
Вулиці Матейка та Сахарова (поблизу міської клінічної лікарні № 1)
- 27 понижень — переробити;
- 10 понижень — дообладнати;
- 10 проблемних ділянок.
Мікрорайон Майзлі (Івано-Франківське обласне бюро медико-соціальної експертизи)
- 9 понижень — переробити;
- 14 понижень — дообладнати;
- 6 проблемних ділянок.
Район залізничного вокзалу, гіпермаркетів “Метро” та “Епіцентру”
- 25 понижень — переробити;
- 29 понижень — дообладнати;
- 8 проблемних ділянок.
Вулиця Ленкавського (поблизу “Івано-Франківськгазу”)
- 15 понижень — переробити;
- 4 пониження — дообладнати;
- одна проблемна ділянка.