У Франківську затвердили порядок компенсації за пошкоджене ворогом майно
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Франківську затвердили порядок компенсації за пошкоджене ворогом майно

Автор: Олег Мамчур
26/06/2024 09:02
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

Порядок надання грошової допомоги мешканцям громади, житло яких постраждало від ворожих російських атак, прийняли на позачерговій сесії міської ради.

Про це інформує новинний портал Правда.іф.

«По цьому нашому порядку грошова допомога визначається і виплачується заявнику в таких розмірах: за встановлення, відновлення вхідних дверей до обʼєкта у розмірі 8 000 гривень. За встановлення і відновлення вікон та віконних склопакетів та віконних блоків у розмірі 4 100 гривень/метр квадратний, але сума відшкодування на одне помешкання не більше як 30000 гривень. Ці суми взялися з рішення постанови 381 від 21.04.23 по Євідновленню, де вказані ціни грошової компенсації населенню. Ми ці кошти видаємо з міського бюджету і це є наше право надати людям на відновлення», – каже заступник міського голови – директор Департаменту по взаємодії зі Збройними Силами України, Національною гвардією України, правоохоронними органами та надзвичайними ситуаціями Івано-Франківської міської ради Руслан Гайда.

Право на компенсацію мають особи, які є власникам, наймачами чи орендарями помешкань громади, які зазнали руйнувань внаслідок ворожої атаки.

Нагадаємо, що Руслан Марцінків розповів про алгоритм дій, щоб отримати компенсацію після нічного обстрілу Івано-Франківська

«Прийняли порядок відшкодування, адже не знаємо, чи це останній приліт. Дай Боже, щоб це був останній приліт по місту, але ми не застраховані від цього. Відшкодовуємо поквартирно, тобто кожну квартиру обходимо, складаємо відповідний акт, люди ознайомлюються і компенсовуємо ті втрати. А загальні речі, загальнобудинкові вікна, які повилітали у під’їзді, дахи – ми робимо силами нашого комунального підприємства «Комфортний дім». Окремо працює комісія, яка займається відновленням нашого дитячого садочка, школи, бібліотеки. А також ще працюємо над складанням списку по університету нафти й газу. Є обіцянка від НАК «Нафтогаз України», що вони беруть під опіку і відновлять університет нафти і газу» – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Тим часом комісія складає акти та люди активно подають свої заяви на відшкодування у ЦНАПи, також для зручності постраждалих мешканців на Береговій працює мобільний реєстратор. 

«ЦНАП проводить прийом документів на компенсацію за зруйноване майно. Документи почали приймати ще в суботу у центральному ЦНАПі. Впродовж понеділка і вівторка працює мобільний виїзний ЦНАП на вул. Береговій, 32. Станом на сьогодні в ЦНАПі оформлено 191 заяву, вже завтра їх передадуть комісії для призначення суми завданих збитків і розпочнеться процес фінансування з міського бюджету», – розповідає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.

Руслан Марцінків подякував депутатам, які швидко й оперативно ухвалили положення, щоб у короткий термін відшкодувати кошти людям, які постраждали внаслідок прильоту по Івано-Франківську. Подавати заяви можна ще до кінця цього тижня у ЦНАПи громади. Після реєстрації люди мають змогу відстежувати статус свого звернення на сайті https://www.cnap.if.ua/