У Франківську змагалися початківці у футболі серед дівчат і жінок. Турнір є частиною програми Уповноваження Жінок у Футболі – 2021 благодійної організації “Ліга Толерантності”. Захід відбувся за фінансової підтримки ФІФА, яка на розвиток жіночого футболу надала 20 тисяч доларів.
Перед турніром провели майстер-класи, де міжнародні тренери навчали різних прийомів гри. Серед них Ленін Раймундо із Гватемали – ліцензований тренер Міжнародної федерації футболу FIFA, пише “Суспільне Карпати”.
“Дівчата повинні чітко зрозуміти, що вони мають робити, коли грають у футбол командою, а коли просто копають м’яч з друзями. Вони повинні зрозуміти гру, навчитися різних технік, знайти друзів і при цьому чогось навчитися. Якщо ці дівчата хочуть бути професійними футболістками, вони повинні займатися постійно. Зараз це для розваги, але також є хорошим стартом”, – розповідає Ленін Раймундо.
Для участі в турнірі дівчат поділили на 5 команд: сині, червоні, зелені, жовті та помаранчеві. Складаються вони з трьох гравців у полі та одного воротаря. Щоправда, розігрувати комбінації допомагають тренери, але забивати гол не мають права.
Софія Сіряк – у команді синіх. Розповідає, що на майстер-класах навчилася тактики гри у нападі і ці вміння покаже у грі із суперником.
“Приїхала сюди, на кемп, щоб навчитися грати у футбол. Це була моя мрія із самого дитинства. Я дуже любила грати з хлопцями у футбол, але мене не пускали, бо я дівчинка. І тут багато дівчат, і я можу грати на рівні з усіма”, – розповідає Софія Сіряк.
Софія заохотила і свою маму до футболу. Тепер вона грає в іншій команді – червоних.
“Ми дізналися про цей захід з Facebook. Наші знайомі розпочали його 5 років тому. Донька почала займатися футболом тільки в минулому році. Дуже загорілася, дуже захотіла брати участь, тому ми все залишили і приїхали вчора сюди. Зараз вона грає і її команда виграє, я дуже нею пишаюся”, – каже Галина Іванова.
Юлія Фаньо футболом займається професійно. Сьогодні волонтерить. Каже, їй дуже це подобається.
“Я вважаю, що це прекрасна нагода для дівчат разом об’єднатися та пограти в прекрасну гру – футбол. На мою думку, всі перспективні, але не всі мають нагоду займатися, тому ось такий фестиваль допомагає їм розвинути себе”, – розповідає волонтерка.
Франківський футбольний табір налічує 45 футболісток з різних куточків України.
“У нас програма розрахована на три дні, і ми намагалися якомога урізноманітнити. В перший день вони знайомилися, в них був тімбілдінг, вони спільно вирішували різні складні завдання. Потім в нас була зустріч з представницею фонду населення ООН в Україні, яка для нас показала таку презентацію – гендерна нерівність та спорт. Як відбуваються в світі зміни, як автогонщиці, в шахах, в різних видах спорту жінки про себе заявляють”, – каже футбольний тренер Олександр Фомічов.