Івано-Франківський національний технічний університет стійко приймає всі виклики сьогодення. Не зважаючи на всі відновлювальні роботи пошкоджених навчальних корпусів, які проводяться на території вишу, та численні комісії по встановленні масштабів руйнувань, все ж мобілізувались і провели на території ІФНТУНГу раніше запланований технологічний фестиваль Stem Fest.
Про це Правді.іф повідомив ректор університету Ігор Чудик.
За його словами, метою проведення технологічного фестивалю є привернення уваги абітурієнтів до освітньо-наукового профілю університету, який дає можливість готувати кадри для відбудови нафто-газової галузі країни, підготовка інженерів та фахівців з управління адміністрування, енергоефективності та енергозабезпечення.
“Небайдужі, які сьогодні прийшли сюди, мають можливість ознайомитись зокрема із військовою кафедрою університету, яка надає освітні послуги і готує фахівців для оборони нашої держави, побачити з чим працюємо та поспілкуватись зі студентами, котрі поділяться враженнями про навчання”, – резюмує ректор.
Університет, за його твердженням, не змінив свого вектору, він залишається енергетичним. Щороку тут працюють над розширенням, оновленням та осучасненням освітніх програм. Для цього відводиться важлива ніша можливостям штучного інтелекту, потребі у посиленні обороноздатності та енергетичної незалежності держави.
На Stem Fest інститути вишу представили понад 10 локацій для навчання, спорту, а також наукового та культурного розвитку.
На фестивалі всі охочі могли взяти участь у захопливому хімічному шоу, пройти посвяту нафтовика, спробувати себе у ролі дослідника, розгадувати завдання, чи збудувати місто майбутнього.
Виконуюча обов’язків директора Інфораційно-медійного центру Оксана Лаба каже, що обирали безпечні локації проведення фесту та представили ті обладнання, що вціліли і не постраждали:
“Фестиваль передбачає кілька локацій, в основному розмістили їх на подвір’ї вузу. До прикладу, в Центрі інноваційного розвитку можна ознайомитись і побачити в дії роботу вже звичних 3D принтерів та зовсім новітніх приладів. Натомість, здобувачі освіти Інституту інформаційних технологій, корпус яких постраждав найбільше від ворожої атаки, також беруть участь у Stem Fest і запропонували квести та вікторини без залучення приладів. Свято задумане як таке, де студенти демонструють своє життя зсередини. І це його основний меседж”.
Унікальні та феєричні хімічні шоу доцента кафедри Технології захисту навколишнього середовища та безпеки праці Андрія Коцюбинського збирають і дорослих, і дітей на наукових пікніках та нестандартних заходах міста. І наразі його хімічна магія нікого не залишила байдужим.
“Основна увага приділена експериментам, які пов’язані з світлом. Їх потенційні студенти можуть провести під наглядом спеціалістів. Це досліди, які можуть їх чогось навчити”, – стверджує науковець.
Студентка другого курсу Марта Вільчик представляє кафедру Архітектури та містобудування. Дівчина каже, наразі ця професія є актуальною, адже в майбутньому країна потребуватиме професійних фахівців задля відбудови.