-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Україна пропонує для російського газу санкції за «іранською моделлю»: що це і як працюватиме

-Реклама-spot_img
spot_img

Росія зможе продавати газ Європі, але не зможе витрачати кошти за нього на війну.

Україна пропонує партнерам застосувати до російського монополіста «Газпром» санкції за «іранською моделлю» – російський газ ітиме в ЄС, а кошти за нього перераховуватимуться не РФ, а на спеціальні депозитні рахунки.

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков вважає, що швидко замістити російський трубопровідний газ, який становить 40% загального імпорту ЄС, не вийде. І запропонована Україною модель могла б стати виходом із цією ситуації.

«Ми пропонуємо «іранську модель» санкцій: природний газ доставляється від «Газпрому» до Європи, але всі кошти зберігаються на спеціальних депозитних рахунках у європейських банках, доки Росія не виконає визначені умови», – цитує Демченкова «Укрінформ».

Так гроші не йтимуть безпосередньо у РФ і не фінансуватимуть її війну проти України.

«В ЄС, зокрема у Німеччині, дуже довго цементувався міф про те, що Європа помре без російських енергоресурсів. Насправді ситуація абсолютно протилежна – це російська енергетика помре без Європи», – додав він.

- РЕКЛАМА-

ЄС для російського газу залишається єдиним великим ринком збуту. Без європейського ринку росіянам треба буде зупинити і законсервувати свої родовища, пояснює заступник міністра. А під час відновлення буде втрачено 70% газових родовищ.

«Тому якщо (російський диктатор ВладімірПутін і вирішить зблефувати і зупинити постачання газу в Європу, то він просто зруйнує свою газову інфраструктуру», – заявив він.

Від скрапленого природного газу (СПГ) Європа може повністю відмовитися, що стане сигналом для ринку та бізнесу. Торік загальне постачання російського СПГ становило менше 8%.

Але повне ембарго ЄС на імпорт російського СПГ буде нести незначний ризик, оскільки ці обсяги можуть бути замінені збільшенням виробництва в 2022 році іншими постачальниками, попереджає Демченков.

Щодо імпорту російських нафтопродуктів, то від нього ЄС може відмовитися повністю, вважає він. 15% палива загального споживання можна компенсувати збільшенням внутрішнього виробництва та додатковим імпортом з Північної Америки та Азії.

Що стосується сирої нафти, то, за словами Демченкова, потрібно дати більше сигналів виробникам. «Якщо ринок побачить, що Європа серйозно ставиться до ембарго на сиру нафту з Росії, то виникне сильна конкуренція за заміну «квоти» російської нафти та забезпечення довгострокових відносин», – пояснює він.

Запровадження такого ембарго має здійснюватися поступово – з негайним припиненням морського імпорту російської сирої сировини та припиненням імпорту через трубопровід упродовж наступних дев’яти місяців.

«Ми звертаємо особливу увагу європейських колег на необхідність введення негайного ембарго на поставки російського СПГ і нафтопродуктів і доводимо, що газ та дизельне паливо також можуть бути заміщені», – додає Демченков.

Україна також наголошує на важливості санкцій проти «Росатому» та ембарго на постачання ядерного палива з Росії.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні