Пам’ятну дошку старшому лейтенанту Олегу Вязовченку відкрили на фасаді Центру патріотичного виховання учнівської молоді.
Олег виріс у родині військових і змалку отримав від батьків добрий приклад діяльної любові до України.
«Олег був звичайним хлопчиною: вчився, служив в армії працював. Але коли нашій Батьківщині загрожувала небезпека, коли на нас напали й треба було захищатися, він не роздумуючи, одразу пішов у військкомат. Я дуже горджуся своїм сином, бо він виконав свій обов’язок, як військовий, як громадянин, не став десь ховатися, тікати, бо, на жаль, є і такі випадки. Він став на захист своєї держави, за що йому слава, шана і честь!», – з гордістю розповідає про сина батько Юрій.
Увесь свій вільний час Олег присвячував сім’ї: дружині Тетяні та донечкам Світлані та Олі. З початком повномасштабного вторгнення пішов добровольцем в ЗСУ, командував ротою. Загинув під час мінометного обстрілу поблизу с. Павлівка Донецької області. Його посмертно нагородили Орденом «За мужність» ІІІ ступеня та Відзнакою міського голови «За честь і звитягу, на превеликий жаль, посмертно.
«Дякую рідним, друзям, усім людям, які підтримали й прийшли на це віче. Серце розірвалося, але я горджуся своїм чоловіком і всіма полеглими хлопцями та дівчатами, які віддали свої життя за мир в Україні. Я молюся за тих, хто зараз воює і захищає нашу державу. Слава Україні!» – розповідає дружина Героя Тетяна.
Міський голова Руслан Марцінків також вважає, що окрім усіх фізичних форматів збереження пам’яті: анотаційних дощок, Алеї Героїв, соціальної реклами, поезії, фільмів тощо, важливо не забувати про молитву за загиблих захисників. Бо таким чином ми дбаємо про їх безсмертні душі.
«Громада докладе максимум зусиль, щоб вшанувати пам’ять кожного героя, який віддав – найцінніше – своє життя за волю і незалежність України. Низько вклоняюся перед рідними Олега, дякую за гідного сина України. Адже він відчував у собі обов’язок – зупинити ворога. І зупинив, ціною свого життя. Саме в центрі патріотичного виховання ми відкриваємо цю анотаційну дошку. Щоб діти, які тут бувають бачили, якою ціною дається українська держава і, які новітні герої у нас є!», – підсумовує Руслан Марцінків.
Міська програма «Франківськ – місто героїв», яка має на меті збереження і популяризацію пам’яті героїв сучасної війни, зазнала оновлень. Відтепер на кожній дошці є спеціальний QR-код, відсканувавши який, можна переглянути відеоісторію про відважного воїна. Ця перемога має бути остаточною, а пам’ять про неї – завжди свіжою.