У селі Колоколин Букачівської громади, що на Івано-Франківщині, місцеві жителі не хочуть перейменовувати вулицю Чехова.
Люди пояснюють це тим, що її назвали не на честь російського письменника Антона Чехова, а в пам’ять про місцевого жителя, розповіла Суспільному методистка відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Букачівської територіальної громади Наталія Крижанівська, передає Правда.іф.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Село Колоколин розташоване за 60 км від Івано-Франківська. У ньому проживає понад три сотні людей. На вулиці Чехова — до 20 хат.

Що кажуть жителі Колоколина
Методистка відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Букачівської громади Наталія Крижанівська говорить: місцеві жителі іншої назви цієї вулиці не пригадують.
“Якщо піти й запитати, то не всі місцеві вам скажуть, хто такий Антон Чехов взагалі, особливо — старші люди. На початку XX століття вулиці мали свою місцеву назву від того, хто жив. В нас є Якимишина вулиця, бо там жили Якимишини”, — пояснює Наталія Крижанівська.

Сестри Марія та Оксана Кравців кажуть: вулицю назвали на честь їхнього діда Панька, який часто їздив у Чехію й отримав однойменне прізвисько.
“То наш дідо і прадід був Чеховий. Приїхав і казав робити по-чеськи. І так назвали вулиця Чехова. І так наше покоління каже: “Куди йдеш? — У вулицю Чехову”, “Чиї доньки? — Чехові”, — каже Марія Кравців.

“Дідусь мав дві пари коней, в нього люди працювали, бо він був у Чехії й казав робити по-чеськи. І так його назвали — Чех”, — каже Оксана Кравців.

“Будемо збирати людей, проведемо громадські слухання, винесемо це питання на виконком. Потім у Букачівській селищній раді затвердять на сесії. І за потреби вулицю перейменуємо”, — каже Василь Озарків.
Вуличні омоніми є непоодинокими
Такі вуличні омоніми є непоодинокими, розповідає співзасновник громадської організації “Деколонізація України” Вадим Поздняков.
“Подібних історій було багато. Наприклад, вулиця на честь комуніста Боженка, казали, що це — вулиця на честь Божени, яку ласкаво називали Боженка. А село Червона Українка — на честь того, що вона — красива українка, а не тому, що був колгосп “Червона українка”. Вулиця Жовтнева тому, що на вулиці жовте листя. А вулиця Пушкіна на честь того, що там колись були пушки”, — розповідає Вадим Поздняков.
Відповідь — в архівах
Аби з’ясувати, чиє ім’я носить вулиця в Колоколині, історик Ярослав Коретчук радить шукати відповідь в архівних документах.
“Якщо вулиця названа на честь людини, яка, за попередньою інформацією, була на заробітках в Чехії, і в нього було вуличне прізвисько Чех, тоді — вулиця Чеха. Якщо ми говоримо про Чехію — то Чеська, але не Чехова. Всі крапки розставлять тільки офіційні документи, які дадуть нам можливість дізнатися, на честь кого вона найменована”, — каже Ярослав Коретчук.
З початку повномасштабного вторгнення РФ на Івано-Франківщині перейменували понад дві сотні вулиць, каже Вадим Поздняков.
“Це — друга область з кінця за кількістю вулиць, які залишилися не перейменованими. Перша — Львівська, з найменшою кількістю, Івано-Франківська — друга. Але якщо брати Львівську і Закарпатську область, де масово зносяться всі ці радянські зірки, символи, “Велика вітчизняна” міняють на “Другу світову”, то Івано-Франківщина тут дуже сильно відстає”, — каже Вадим Поздняков.