Від радянської льотчиці до українського композитора: історія перейменування вулиці в Коломиї
Диван на коліщатках в темній вітальні

Від радянської льотчиці до українського композитора: історія перейменування вулиці в Коломиї

Автор: Світлана Якимчук
10/07/2023 21:50
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

У Коломиї є чимало вуличок, які в радянські часи носили імена тодішніх постатей. Наприклад, вулиця Василя Барвінського раніше була названа на честь радянської льотчиці Поліни Осипенко.

Розповідає Інформатор за допомогою досліджень Степана Андріїшина.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Довжина теперішньої вулиці Барвінського – 90 м.

Первісна назва – вул. св. Марка – бере початок ще з часів до австрійської окупації.  До слова, св. Марко Королевич – син сербського короля Вукасина (? – 1371) – легендарний богатир епохи боротьби сербів проти турків.

У 1945 р. виконком надав вулиці ім’я Поліни Осипенко (1907 – 1939) – російської радянської авіаспортсменки, військової льотчиці, героя радянського союзу. Разом з Гризодубовою В. та Расковою М. здійснили безпосадочний переліт москва – Далекий Схід. Загинула в авіакатастрофі під час навчально-тренувальних польотів разом з начальником головної льотної інспекції ВПС РСЧА А. К. Сєровим. Прах Сєрова і Осипенко поміщений в урнах у кремлівській стіні на красній площі в москві.

У 1990 році вулицю назвали ім’ям Василя Барвінського.

Барвінський Василь (1888 – 1963) – український композитор, піаніст, доктор мистецтвознавства, викладач і згодом директор Вищого музичного інституту у Львові, член правління товариства “Боян”. У 1944-1948 рр. – професор і директор Львівської консерваторії. У 1948 р. разом із дружиною був арештований і висланий у мордовські табори. Повернувшись у 1954 р. до Львова, тривалий час працював над відтворенням своїх творів, які повністю були знищені органами КДБ.