-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Відомо, які спеціальності цього року були найбільш популярні серед прикарпатських абітурієнтів

-Реклама-spot_img
spot_img

Філологія та юриспруденція — у лідерах обраних професій у цьогорічних абітурієнтів.

Такі дані Міністерства освіти України. Відомство проаналізувало електронні заяви вступної кампанії-2021. А їх станом на вечір 23 липня було понад 886 тисяч.

Які ж найпопулярніші спеціальності франківських університетів: куди вступають абітурієнти?

- РЕКЛАМА-

Англійська філологія, переклад та середня освіта – три спеціальності, на які подала заяви цьогорічна випускниця Соня Гарматюк. Зізнається, до ЗНО готувалася самостійно, результати має непогані, але нюанси вступної кампанії абітурієнтку дещо засмутили.

“Цього року набагато важче пройти, ніж наприклад минулого, тому що прохідний бал вищий. Напевно тому, що минулого року була важка ситуація з карантином. Але цього року також було дистанційне навчання. Я готувалася сама, репетитора наймала тільки з математики, але потім зрозуміла, що мені математика непотрібна і перестала до нього ходити. Склала ЗНО більш-менш нормально. Хоча могла й краще. Сподіваюся пройти все-таки на “Середню освіту”. Якщо не пройду цього року, то буду пробувати наступного”, – розповідає Соня Гарматюк.

Вступники на бакалаврат цьогоріч подали понад 886 тисяч, що на 18% більше, ніж торік. А все тому, що в 2021 році зросла майже на 5% кількість випускників шкіл.

“У нас кількість заяв у порівнянні з минулим роком зросла десь на 25%. Минулорічна вступна кампанія була також особлива. Всі знають, що це було пов’язано із поширення короновірусу. Звичайно, це внесло свої корективи. А зараз ситуація вже більш-менш вирівнюється”, – розповідає Ігор Сарапук, відповідальний секретар приймальної комісії Івано-Франківського національного медичного університету.

За кількістю поданих заяв Прикарпатський національний університет цьогоріч посів 14 місце серед  вишів України.

“Цього року в п’ятірку найбільш бажаних спеціальностей в нашому університеті увійшли інженерія програмного забезпечення, журналістика, управління міжнародним бізнесом, економіка та комп’ютерні технології. Ми готові прийняти до 15 тисяч студентів. Ми маємо потужності, дуже якісний викладацький склад, місця в гуртожитках”, – відмічає Едуард Лапковський, відповідальний секретар приймальної комісії ПНУ.

Дещо пожвавилися випускники і медичному університеті. 600 місць є на державному замовленні за спеціальністю “медицина” та 10 державників – на стоматології.

“Популярна педіатрія, там є 30 місць державного замовлення. Ще є дві спеціальності “фармація” та “промислова фармація” – це небюджетні конкурсні пропозиції, там відсутні місця державного замовлення. І відносно нові спеціальності – це фізична терапія, ерготерапія, вони також небюджетні конкурсні пропозиції. Зараз в нас є 2774 заяви на всі спеціальності”, – додає Ігор Сарапук, відповідальний секретар приймальної комісії Івано-Франківського національного медичного університету.

Та от яку спеціальність обрати, аби по закінченні навчання не просто мати вищу освіту, а й гідну зарплату і головне роботу за спеціальністю – непросте завдання, яке кожен вирішує самостійно.

“Можливостей зараз є дуже багато. Можна вдало влаштуватися і без вищої, і з вищою освітою. Перевага в тому, що кожен сам обирає, що йому підходить”, – каже Соня Гарматюк.

Зважати на власні вподобання та попит на ринку праці – поради від експертів з працевлаштування. Аби після здобуття вищої освіти диплом був корисним та не довелося їхати на заробітки закордон.

Деталі у сюжеті ОТБ Галичина.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні