Велич та краса українських Карпат приваблює тисячі туристів, адже відпустка тут – це гарна можливість відпочити й відновити сили. Дізнайтесь скільки коштує подорож у Буковель, Яремче та Верховину у 2024 році та на що можна подивитись.
Літо – найкращий час, щоб трохи відновити свій емоційний стан та перепочити. Враховуючи закритий повітряний простір, все більше українців віддають перевагу подорожам Україною: хтось прямує на одеські курорти, які потрохи починають приймати туристів, іншим до вподоби досліджувати памʼятки Києва чи Львова, однак більшість українців цього літа планують рушати у Карпати, пише Правда.іф з посиланням на visitukraine.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Скільки буде коштувати відпочинок у Буковелі, Яремче та Верховині? Рахуємо далі.
Вартість відпустки у Карпатах у 2024 році
Карпати – це край фантастичної природи, смачної та унікальної їжі, щирих людей та яскравих вражень, тому обовʼязково радимо провести тут свою наступну відпустку, адже в Карпатах можна знайти все, що потрібно для чудового відпочинку – гори, озера, водоспади, готелі, пішохідні та велосипедні маршрути. Найбільше туристи в Карпатах полюбляють ходити в гори та рибалити, а також куштувати місцевий сир і вино.
Найпопулярнішими курортами Українських Карпат є Буковель, Яремче та Верховина, саме їх ми обрали для нашого аналізу.
Буковель
Буковель – це не тільки курорт для гірськолижників, а й місце, де кожен знайде заняття до душі. Від піших походів і велосипедних прогулянок мальовничими стежками до розслаблюючих SPA-процедур, сумно не буде.
Вартість відпустки у 2024 році
– Проживання: найкращий вибір закладів розміщення у Карпатах саме в Буковелі, адже тут є все – готелі, які пропонують зняти різні за рівнем комфорту номери, а також будиночки та багато іншого. Ціни на проживання, звичайно, різняться. Але загалом оренда коштує порівняно недорого.
Вартість стандартного номера на двох зі сніданком стартує від 1000 гривень на добу. Номер у готелі з гарним розташуванням та відмінним сервісом буде коштувати близько 2500-4000 гривень.
– Харчування: обід на одну людину у місцевій колибі коштує у межах 350 грн, обід для 2-3 людей у ресторані – мінімум 1000 гривень. Шашлик – від 90 гривень за 100 г, картопля чи грибна юшка – 100 грн за порцію, молоко (1 л) – 38 грн, білий хліб – 23 грн, яйця (12 шт) – 69 грн, місцевий сир (1 кг) – 299 грн.
– Розваги: вартість квитків різна, у середньому – від 390 до 4500 гривень: квиток на пляж біля озера молодості – 77 гривень, родельбан “Speed fun” – 582 гривні тощо.
Що подивитись та чим зайнятись у Буковелі?
Ось кілька ідей для незабутнього відпочинку в Буковелі:
– Піші походи та трекінг – маршрути різної складності пролягають через мальовничі куточки Карпат, відкриваючи дивовижні краєвиди на гірські вершини, водоспади та альпійські луки.
– Велосипедні прогулянки – курорт пропонує як легкі траси для новачків і сімейного відпочинку, так і складніші – для досвідчених велосипедистів.
– SPA та оздоровчі процедури – масажі, гідротерапія, аромотерапія та безліч інших процедур допоможуть відновити сили й отримати заряд бадьорості та позитиву.
– Активні розваги – займіться парапланеризмом або навіть стрибками з тарзанки.
– Культурні та гастрономічні заходи – гастрономічні фестивалі, виставки місцевих виробників, майстер-класи з приготування традиційних карпатських страв – усе це дає змогу глибше зануритися в культуру регіону та насолодитися унікальними смаками місцевої кухні.
– Знайомство з місцевим колоритом – візьміть участь у традиційних заняттях: приміром, у виготовленні сиру або дегустації домашніх вин.
– Рафтинг.
Яремче
Яремче – курорт, розташований в надзвичайно мальовничій улоговині між горами на березі річки Прут. Через місто пролягає дорога до найвищої вершини Українських Карпат – Говерли. Зараз Яремче – найвідоміший туристичний центр Прикарпаття, має понад 40 туристсько-рекреаційних закладів і санаторіїв, понад 100 об’єктів зеленого туризму.
Вартість відпустки у 2024 році
– Проживання: на ціни впливають різні фактори – такі, як розташування об’єкта та рівень комфортабельності. Звертайте на це увагу, коли обираєте та бронюєте тут житло. Мінімальна вартість оренди готелю на добу – 600 гривень, середня ціна – 1300 гривень.
– Харчування: середній чек обіду у місцевому ресторані на 1 людину – 300-400 гривень.
– Розваги: купання в чанах – від 1000 гривень,
Що подивитись та чим зайнятись у Яремче?
Через місто проходить велика низка туристичних маршрутів. Також у межах міста туристи можуть відвідати два водоспади, які називаються Дівочі сльози та Пробій (Пробій).
Інтерес у туристів викликають старовинні церкви, а також Гуцульський базар, де представлені сорочки-вишиванки, рушники, килими, ковдри та інші вироби з овечої вовни, різьблені шкатулки та різні дерев’яні вироби. В Яремче працює музей етнографії та екології Карпатського краю, який знайомить з історією та побутом Прикарпаття, народними ремеслами та мистецтвом.
Верховина
Верховина – це чисте гірське повітря смерекових лісів, хвилясті води, гірські ландшафти, що відкриваються з вершин, і безкраї полонини. Тут є все для незабутнього проведення часу і вражень: катання на конях, збір ягід і грибів з місцевими жителями, велотуризм, автоекскурсії, риболовля та багато іншого.
Вартість відпустки у 2024 році
– Проживання: ціни на проживання у Верховині одні з найбільш демократичних. Вартість номера у готелі варіюється у межах від 670 до 1700 гривень. Середня вартість за проживання у Верховині: 500 – 1500 грн за ліжко, 3000 – 4000 тис. грн за будинок.
– Харчування: у місті працює багато кафе та ресторанів, які пропонуються страви української кухні. Середня вартість обіду на 1 людину – 250-300 гривень.
– Розваги: пейнтбол (1 особа) – 200 гривень, рафтинг (1 особа) – 800 гривень.
Що подивитись та чим зайнятись у Верховині?
Музей Гуцульщини – історико-краєзнавчий музей відомий своєю щедрою колекцією знахідок, що передають до сьогоднішніх днів культурні крупиці народу.
Озеро Марічейка, святилище Довбушева Комора, Музей музичних інструментів Романа Кумлика, Музей гуцульської магії, Велика гуцульська гойдалка на горі Берджола тощо.