Західні партнери посилюють постачання різного озброєння Україні. Серед останньої сучасної зброї – французькі ПЗРК Містраль та американські ударні безпілотники MQ-9 Reaper, які перевершують турецький Байрактар.
В одному з останніх пакетів військової допомоги Пентагон передав Україні важке озброєння на $800 млн.
У цей пакет увійшли гелікоптери, бронетехніка, дрони, ПТРК Javelin, протипіхотні міни та десятки тисяч комплектів бронельотів та касок, пише НВ.
Найсучаснішою з цієї зброї стали дрони-камікадзе Switchblade і станції радіолокації AN/MPQ-64 Sentinel, які надають підтримку протиповітряній обороні малої дальності і силам артилерії. Ці РЛС стоять на озброєнні передових підрозділів ППО США.
Днями США, Франція та Норвегія також передали Україні сучасну летальну зброю. Яка може збивати літаки і навіть перевершує турецький Байрактар за характеристиками.
Так, йдеться про американські дрони MQ-9 Reaper, Quantix Recon і Phoenix Ghost, а також французькі ПЗРК Містраль.
Безпілотник MQ-9 Reaper
Старший брат Байрактара та основний розвідувально-ударний БПЛА ВПС США має з’явитись в Україні вже найближчим часом.
Насправді, порівнювати Байрактар та MQ-9 Reaper не зовсім логічно, оскільки вони належать до різних вагових категорій. М’яко кажучи.
Погляньте на характеристики MQ-9:
- розмах крил: 20 метрів;
- максимальна злітна вага: 4760 кг;
- корисне навантаження: 1700 кг;
- максимальна швидкість: 482 км/год;
- крейсерська швидкість: 313 км/год;
- максимальна висота польоту: 154 км;
- операційна висота використання: 7,5 км;
- тривалість польоту: до 27 години.
Байрактар TB-2 має в рази менші характеристики майже по кожному з перерахованих параметрів.
MQ-9 може брати на борт до восьми високоточних ракет AGM-114, бомби з лазерним наведенням GBU-12 Paveway II, ракети повітря-повітря AIM-9X та інші види зброї.
Завдяки просунутій оптиці та радарам дрон може бачити ворога на землі крізь хмари, що є ключовою перевагою його використання в Україні.
Безпілотник Quantix Recon
21 квітня виробник дронів-камікадзе Switchblade — американська компанія AeroVironment — заявив, що безкоштовно надасть Україні 100 безпілотників Quantix Recon, а також проведе навчання для Міністерства оборони та Сил тероборони.
Дрон може в автоматичному режимі патрулювати наземний простір, площею до 1,6 кв. км. На таку роботу у нього йде 45 хвилин і повний заряд акумулятора.
«Цей інструмент може літати, залишаючись непоміченим силами супротивника, і протистояти радіочастотним глушникам, щоб проводити точну та швидку розвідку віддалених, недоступних областей поля бою, що динамічно змінюється. Оператори можуть швидко планувати та перевіряти місії, аби захистити українські сухопутні сили від небезпеки. Для AeroVironment велика честь підтримувати народ України», — сказав головний виконавчий директор AeroVironment Вахід Навабі.
Безпілотник Phoenix Ghost
У Пентагоні також оголосили про постачання Україні новітніх бойових безпілотників Ghost.
За словами офіційного представника Пентагону Джона Кірбі, безпілотники Ghost «дуже точно відповідають тому, що потрібно українцям зараз на Донбасі».
Ці дрони призначені для ураження бойових цілей, а також можуть використовуватися для спостереження за позиціями супротивника. Навчання управлінню Ghost не буде складним, оскільки експлуатація цих БПЛА схожа на експлуатацію Switchblade.
За словами представників Пентагону, ці дрони були розроблені спеціально для України з урахуванням особливостей війни на території країни.
Усього США передасть Україні 121 апарат Phoenix Ghost.
Виробником дронів є компанія AEVEX Aerospace, але на її сайті нічого не вказано про модель Phoenix Ghost. AEVEX займається розвідкою з повітря, геоданими, картографією тощо.
ПЗРК Містраль
Міністр оборони Норвегії Бьорн Ерік Грем повідомив, що Україні вже передали близько 100 ракет Mistral для протиповітряної оборони.
Ці французькі ПЗРК Містрал використовуються для атаки вертольотів і літаків, що низько летять. Містраль стоїть на озброєнні як мінімум 25 країн.
Попри те, що норвезькі збройні сили планують зняти з озброєння ці ПЗРК, Містраль, як і раніше, є сучасним та ефективним комплексом, який точно допоможе Україні.
Довжина однієї ракети становить 1,8 метра, а маса — 19 кг. Вся пускова установка важить 24 кг.
Містраль ефективно атакує цілі на відстані 500−6000 метрів та максимальній висоті до 3 км.
Швидкість ракети досягає 800 м/с, а її бойова частина атакує ціль, розриваючись на 1800 готових уламків сферичної форми.