Цього року в Україні відбудуться місцеві вибори. Передвиборчі процеси у Україні завжди супроводжуються активною агітаційною боротьбою політичних партій. Для досягнення своїх цілей, політики витрачають значні суми коштів та залучають до її проведення велику кількість людей. З початком військової агресії Російської Федерації на Донбасі, українські військовослужбовці-учасники бойових дій отримали значну підтримку населення, стали еталоном захисту та надійності. Звичайно, цей факт не змогли обійти стороною окремі політичні партії, які для досягнення своїх політичних інтересів все частіше намагаються залучити військовослужбовців учасників ООС/АТО до політичної боротьби.
Зокрема, з 2014 року були зафіксовані непоодинокі випадки використання учасників ООС/АТО, демобілізованих військовослужбовців ЗС України та представників добровольчих батальйонів у політичній боротьбі за симпатії громадськості без їх відома. Такі історії, зазвичай, закінчувались судовими позовами військових стосовно політичних партій. Проте, основною метою залучення військових до політичної боротьби є не лише популяризація інтересів партії, а й провокування конфліктів, протестних заходів, висловлення недовіри до представників органів влади та розхитування суспільно-політичної ситуації в державі. При цьому, кінцевою метою використання у протестних акціях учасників бойових дій з боку окремих корисливих політиків є вирішення політичних, комерційних чи власних приватних інтересів, а також зміна суспільної думки на свою користь.
Саме тому, учасникам бойових дій потрібно чітко розуміти небезпеку їх залучення до політичної боротьби та розглядати подібні випадки виключно як спроби використати їхній авторитет для досягнення своїх меркантильних цілей, а також як чітко спланований та організований окремими партійними осередками інструмент війни політичного характеру стосовно своїх опонентів, розроблений з метою підняття власних рейтингів та отримання підтримки місцевого населення.