Гадаєте, як цікаво провести час? Не знаєте куди піти? Щодня в Івано-Франківську відбувається багато цікавих подій.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Планувати дозвілля варто завчасно, тож кореспондентка Бліц-Інфо зібрала найцікавіші події цього тижня – з 28 жовтня до 3 листопада.
У вівторок, 29 жовтня о 18:00 актори франківського драмтеатру зіграють виставу “Гуцулка Ксеня”.
Мюзикл “Гуцулка Ксеня” – це поєднання сучасних технологій з українською автентикою. За сюжетом, до Ворохти прибувають з США українські емігранти, щоб знайти молодому хлопцеві наречену в Карпатах. Батько заповідав йому мільйон доларів, але за умови, якщо він знайде на історичній батьківщині «свідому українку» і одружитися з нею.
Цього ж дня о 18:00 в Книгарні є пройде презентація книжки Артема Чапая «Дивні люди».
Українські вчені відтворили за ДНК неандертальця. Він виростає в секретному інституті, замаскованому під гаражний кооператив, і лише після досягнення повноліття виходить у великий світ. Через брак життєвого досвіду та особливості мислення український неандерталець постійно втрапляє у дивні ситуації – а на тутешніх сапієнсів дивиться поглядом дещо наївного стороннього. Втім, поступово виявляється: все може бути складніше. І це не фантастика. Це, як з іншого приводу скаже одна з героїнь, «радше трагікомедія».
Вже у четвер, 28 жовтня о 17:00 в підземному переході Ваґабундо відбудеться спільна презентація двох нових репортажних книжок видавництва Човен: «Півмісяць, хрест і павич. Подорожі до Месопотамії» Світлани Ославської та «Бог дивовижних людей та інших грішників» Марічки Паплаускайте.
Світлана Ославська написала книжку про іншу Туреччину – ту, що починається за межами курортів і традиційних туристичних напрямків. У цих репортажах ви зустрінете тих, хто не вписується в картину «правильних» турецьких громадян: християн, єзидів, сирійців, біженців, «терористів». Водночас ці тексти показують ширшу картину суспільного й політичного життя Туреччини останніх п’яти років. Є тут і перетини з Україною – сподівані й не дуже.
Історії героїв Марічки Паплаускайте можна читати із захопленням, недовірою чи острахом, але ними не можна не дивуватися. Ці люди не є святими, ба більше — вони помилялися і помиляються, іноді фатально. Пастор, який врятував тисячі залежних від вулиці й наркотиків дітей у Маріуполі. Науковець, якого викрали та ув’язнили бойовики «ДНР». Власниця успішного бізнесу, яка не змогла врятувати від смерті власну доньку, що мала рідкісне захворювання. Новонавернений християнин, засуджений довіку за вбивства та зґвалтування. Столяр, який таємно від комуністичної влади провадив Богослужіння у квартирах вірян. Кожен із героїв книжки сконцентрував у собі неймовірну енергію та готовність усупереч обставинам бути чи залишитися людиною: щирою, складною, відкритою, вразливою, доброю, суперечливою, талановитою.
Цього ж дня франківіців запрошують на розмову «Цукерки або смерть! Обережно, Геловін», що відбудеться 31 жовтня о 18:30 в Книгарні .за участю Остапа Українцята Ігоря Дунця.
День усіх святих не таке вже й «своє» свято для України, проте його відповідники є у всьому світі. Але зазвичай всі називають це свято «Геловіном». У цей день прийнято вшановувати мертвих, лякати друзів та знайомих, ну і, звісно, лякатися самим. Тому саме на Геловін ми хочемо поговорити про саму сутність жаху, горор літературу та познайомити вас із масою творів та письменників цього жанру. Розповімо про фандоми літератури жахів та чим вони живуть сьогодні.
Також о 18:30 в молодіжному центрі Paragraph відбудеться “Шабаш у бібліотеці: Книговін”.
Темрява. Хтось, а може щось шкребеться в тебе за спиною. Війнув холодний вітерець, в кімнату пробивається промінь повного місяця. Тільки тьмяне світло свічки освітлює твою найстрашнішу ніч. І цим світлом станемо ми. Книголюбе, це саме для тебе. На тебе чекає оаза тепла в ніч Хелловіна: смаколики, літературний квести, читання моторошних уривків з книг, конкурси, атмосферна музичка і можливість знайти однодумця!
Дрес-код – образ улюбленого книжково/(-ї) героя/(-героїні). Реєстрація за посиланням.
На завершення робочого тижня 1 листопада відбудеться прем’єра першого повнометражного фільму від творців Ukrainer — “Ukraïner. The Movie”.
«Ukraïner. The Movie» — історія про буденне життя однієї з найбільш невідомих країн європейського континенту. Фільм розповідає історії про героїв із різних куточків України, їхнє життя та побут, ремесла й мистецтво, цікаві ініціативи та культуру. Персонажі цієї стрічки не пов’язані між собою, їхні світи різні, утім, ця різність об’єднує країну. Фактично стрічка «Ukraïner. The Movie» покаже один день із життя України.
Вхід вільний, однак потрібна реєстрація, оскільки кількість місць обмежена.
У суботу, 2 листопада франківців кличуть на 18:00 в Книгарнє Є на презентацію книжки Дари Корній “Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи”. Початок о 19:00 в Promprylad.Renovation.
Книжка «Чарівні істоти українського міфу: домашні духи» поведе вас у дивовижний і самобутній світ українських вірувань. Гортаючи її сторінки, ви дізнаєтесь про поважного домовика, надійного захисника роду, познайомитесь із добрим покутнім, який нашепче вам своє благословення, зазирнете на гостину до справедливого хлівника, який доброму господареві в усьому сприяє, а ледацюг карає. А якщо поталанить, привабите духа щастя з удатною сприйєю, які підуть пліч-о-пліч з вами. Однак стережіться роздоріжжя, бо там духи-перевертні заманюють у потойбіччя стомлених мандрівників.