У 2022–2023 роках ринок комерційної нерухомості в Києві показав не лише стійкість і адаптивність до нових реалій, а й неабиякі амбіції. Девелопери продовжили інвестувати в будівництво комерційних проєктів після повномасштабного вторгнення. Водночас, за даними Опендатабот, Київ став лідером серед інших міст, куди переїжджали підприємства й компанії з регіонів. Де ж релоканти орендують комерційну нерухомість у столиці України і як організовують роботу за загрози обстрілів?
Оренда комерційної нерухомості в Києві
Здебільшого орендарі шукають офіси й коворкінги в будівлях класу B. Якщо умови оренди прийнятні, розглядають комерційну нерухомість на об’єктах найвищої категорії — A. Проте багато хто вважає офісні комплекси класу B розумним компромісом, бо вони не дотягують до класу A за малозначущими критеріями, а обходяться значно дешевше.
Коли потрібна комерційна нерухомість Київ, найчастіше звертаються до рієлторів. Самостійний пошук потребує набагато більше часу та сповнений неприємних «сюрпризів». Не знаючи міста, релокованим компаніям складно знайти вигідну локацію для торгівлі й обслуговування своїх клієнтів. Необхідно враховувати:
- транспортну розв’язку;
- віддаленість від метро та зупинок громадського транспорту;
- інфраструктуру бізнес-центру й району;
- безпеку об’єкта (охорона, відеоспостереження, система контролю доступу на територію тощо);
- поверх;
- загальну площу;
- тип планування;
- кількість робочих місць;
- наявність ремонту та меблів у приміщеннях;
- можливість вибирати провайдера інтернету;
- наявність конференц-залу чи можливість користуватися загальним залом для зустрічей і переговорів;
- можливість розширення орендованої площі в майбутньому;
- ціну за оренду 1 м2 комерційної нерухомості в Києві;
- місячну ставку за обслуговування офісу (комунальні послуги, прибирання тощо).
Без рієлтора знайти ідеальний варіант за всіма цими пунктами буде вкрай важко. Ви можете самостійно подивитися, яка наразі доступна комерційна нерухомість Київ. Якщо знайшли прийнятний варіант, то можна домовлятися про перегляд об’єкта, вести перемовини з орендодавцем і укладати договір.
Як організувати роботу в офісі під час воєнного стану
В умовах реальної загрози обстрілів важливо шукати комерційну нерухомість на об’єктах із резервним енергопостачанням. А якщо його немає, то варто узгодити можливість установлення генераторів, безперебійників, потужних павербанків для ноутбуків, а також супутникового інтернету. Якраз ці питання можна доручити рієлтору, щоб надалі він захищав і відстоював ваші інтереси на етапі переговорів з орендодавцем, домовився про встановлення резервного енергопостачання чи знайшов об’єкт з автономним живленням.
Реклама