Тренер півмарафону та керівник Gutsul Running Club Володимир Юрчук вже три роки готує франківців до бігових стартів. Кореспондентці Бліц-Інфо він розповів, як знайти сили піднятись з дивану та підготуватися до забігу за короткий час. Спортстмен наголошує, що початківцям почати бігати – непросто. Найважче – виділити час для тренувань.
Юрчук наголошує, що, перш за все, потрібно поставити ціль, саме вона мотивуватиме. Мета може бути різною – схуднення, участь у марафоні тощо. Важливо також правильно обрати програму тренувань.
“Важливий індивідуальний підхід. Не дивитись на сусіда, який займається 2 чи 3 роки. Темп може бути не зовсім вашим. Також потрібно починати з простого. Чергувати ходьбу з бігом, до прикладу. Розпочати з 20 хвилин легкого бігу. При такому бігові не має виникати задухи. Дихати раджу ротом, щоб було комфортно”,- радить тренер.
Якщо важко змусити себе вранці вийти на пробіжку – візьміть друга. Спортсмен зазначає, що це перевірений спосіб. До того ж, разом веселіше.
“Коли домовляєтесь з кимось – з’являється відповідальність перед другом, тоді точно мусиш вийти на пробіжку”,- пояснює франківець.
Перед бігом обов’язкова розминка. Юрчук каже, тривалість – 3-5 хвилин. Це вправи на верхній плечовий пояс та ноги. Варто добре пропрацювати суглоби, коліна, голеностоп та м’язи гомілки. Це все профілактика травматизму, аби не було скутості рухів, коли тільки виходиш з сидячого положення. А після бігу важливо виконувати вправи на гнучкість задля відновлення м’язів.
Особливу увагу треба звернути на зручність взуття.
“Найважливіше – це взуття. Зараз багато різних марок суто для бігу. Кросівки зверху мають бути покриті сіткою, а підошва – пінистої структури. Цього буде достатньо, аби бігати комфортно”,- ділиться франківець.
Тренер рекомендує обирати початківцям малі дистанції – 2 чи 5 кілометрів. На підготовку достатньо місяця. Розпочинати потрібно з легкої двадцятихвилинної пробіжки двічі на тиждень.
“Для початківців, які не мають спортивного минулого, вистачить бігати два рази в тиждень. Якщо взяти розминку – 5 хвилин, біг – 20 і вправи на гнучкість – 10, то цього часу на день буде достатньо, аби подолати малу дистанцію. Можна готуватись самим, а можна приходити до нас на безкоштовні тренування у клуб. Щосереди та щосуботи ми вчимо бігати людей”,- запрошує Юрчук.
Франківець закликає не вагатись, а просто зробити крок вперед здоровому життю. Вдягнути кросівки і бігти. Юрчук зауважує, так ви будете не лише у формі, але й знайдете правильних людей збоку.
“Всі знають, що біг корисний. Він психологічно розвантажує та знімає стрес після робочого дня. Крім того, позитивно впливає на організм: серце працює краще, виводяться різні токсини з організму, опорно-руховий апарат стає сильнішим, краща циркуляція крові. До того ж, на забігах ви точно знайдете хороших друзів, які матимуть схожі цілі та з охотою підтримають ваші ініціативи”,- наголошує тренер.