Диван на коліщатках в темній вітальні

Як протидіяти рейдерству та земельній корупції на Івано-Франківщині, обговорили на форумі для землевласників та аграріїв

Автор: Lilia
29/11/2024 19:16
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Юридична компанія MORIS в межах проєкту «Земля без корупції», що здійснюється за підтримки Програми USAID АГРО, провела 28 листопада в Івано-Франківську форум «Протидія рейдерству та земельній корупції: практичний досвід та нове законодавство».

Захід об’єднав аграріїв, землевласників, землекористувачів, представників профільних асоціацій, представників органів місцевого самоврядування (ОМС), пише Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Учасники мали змогу підвищити рівень правової культури та обізнаності щодо захисту від корупційних та рейдерських посягань, сформувати нульову толерантність до проявів корупції в аграрній сфері. А також, перейшовши за спеціальним QR-кодом, брали активну участь в опитуванні, їхні відповіді додавались до варіантів вже опитаної авдиторії.

На форумі піднімались наступні питання:

  • Про саме визначення земельної корупції та чому її не потрібно толерувати, як проявляється корупція у земельних відносинах розповіла адвокат, керівниця Західноукраїнського офісу MORIS Оксана Кобрин.
  • Від адвокатки та юристки MORIS Віти Сторожук учасники дізнались, як належним чином оформлене право на землю запобігає рейдерству.
  • На тренінгу обговорили найактуальніші питання, в яких мають орієнтуватись аграрії, землевласники та фермери:
  • Як діяти під час закінчення строку договору оренди землі, наступні дії та можливі корупційні ризики. Чи  мають фермери право на врожай під час закінчення такого договору. Які є поширені зловживання з боку орендарів та орендодавців. Вів дискусію доктор юридичних наук, адвокат, партнер MORIS Роман Титикало.
  • Про послуги, якими у Держгеокадастрі можна скористатись онлайн, розповіла в.о. заступника начальника Управління забезпечення реалізації державної політики у сфері земельних відносин ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області Катерина Антип.
  • Із законодавчих нововведень, як змінити цільове призначення без корупційних ризиків. Розмову вела в.о. заступника начальника відділу житлово-комунального господарства, будівництва та архітектури – головного архітектора Косівської міської ради Олеся Шевчик.
  • Обговорили, які існують поширені корупційні ризики та рейдерські схеми
  • Практичне застосування – як діяти, коли стикнулись із корупцією та рейдерством

За результатами Всеукраїнського дослідження за минулий рік аграрії та землевласники найчастіше стикались з корупцією під час вирішення питань з приватизацією землі (35%) і орендою землі (38%).

Однак, як стверджує Оксана Кобрин, за минулі 2023 та 2024 роки в Україні зменшились прояви корупції, у порівнянні з 2021-2022 роками, у земельній сфері з 24% до 16%.

Найбільш корумпованими органами у цій сфері вважаються органи місцевого самоврядування, які розпоряджаються землями комунальної власності, та Держгеокадастр.

“Варто зазначити, що Держгеокадастр наразі не є розпорядником земель державної власності, тому про прояви корупції з його участю можна говорити, мабуть, тільки за минулі періоди”, – каже адвокатка.

Опираючись на опитування більше половини респонтетів (55%) підтверджують поширення корупції саме у вирішенні земельних питань. Та важливо, що лише 1 з 10 опитаних заявляли про неї.

“Однією з причин мовчання може бути боязнь нашкодити собі, або те, коли людина не розуміє, що саме є проявом корупції. Інший варіант, який є найчастішим, – коли є умовна вигода з обох сторін”, – пояснює Оксана Кобрин

У будь-якому випадку вона закликає обов’язково звертатись і не толерувати корупцію в земельній сфері, бо така вигода тільки здається правомірною як для однієї, так і для іншої сторони, та обертається викриттям обох.