Щорічну нерестову заборону рибальства на природних водоймах Івано-Франківської області можуть продовжити на 10-15 днів.
Причиною цьому є похолодання, яке тривало на початку квітня. Про це Суспільному розповів керівник управління Державного агентства меліорації та рибного господарства в Івано-Франківській області Любомир Стрембіцький, передає Правда.іф.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
За його словами, нерестова заборона рибальства розпочалася в Івано-Франківській області 1 квітня. В період нересту люди можуть ловити рибу у світлу пору доби вудкою з не більш ніж двома гачками на одного рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Любомир Стрембіцький каже: у такому разі слід дотримуватися правил любительського і спортивного рибальства щодо норм і розмірів вилову.
Віталій Яцяк рибалить із шести років. З його слів, правила для рибалок у час нересту щороку змінюються. Чоловік у цей період рибу не ловить.
“У цей період треба дати рибі відпочити. Якщо ми цього не будемо робити, то наступні покоління можуть не побачити рибку або побачити тільки на фотографіях. Тому ми не повинні цього допускати. Нерест в середньому триває до 10 червня”, — розповідає Віталій Яцяк.
Михайло Гамуляк ловить рибу на одну вудочку та один гачок. Чоловік рибалить понад 50 років. Михайло негативно ставиться до тих, хто під час нересту ловить велику рибу.
“В животі у великої риби — десятки тисяч ікринок. Це ж, знаєте, щоб наїстися “на халяву” або десь комусь продати. А цю маленьку рибку принесу, бабуся моя зробить мені юшку”,— каже Михайло Гамуляк.
Професійний рибалка Вадим Кріль під час нересту не ловить рибу навіть на дозволених ділянках.
“Зараз у мене така робота, що не можу присвятити рибальству багато часу. Стараюся виходити на вихідні, просто посидіти, спіймати задоволення від самого процесу риболовлі. Кожна піймана риба, яка несе в собі ікру, дає повноцінне потомство — приблизно декілька тисяч мальків”, — ділиться Вадим Кріль.
Кількість браконьєрів, які порушують нерестову заборону рибальства, на Прикарпатті щороку зменшується, розповідає Любомир Стрембіцький.
“Можу сказати, що зараз на водоймах — менше людей. Це — або старші люди, або люди, які допризовного віку — вони поїхали з дідусями на риболовлю. Також бувають студенти. Більшість людей серйозно ставляться до порушень. Наприклад, річка Золота Липа, де до нерестової заборони постійно ловили верховодку. Зараз ми можемо сказати, що люди мають і лінійки, і ваги. Хтось навіть на вудочці робить помітку, якою має бути величина риби”, — каже Стрембіцький.
За його словами, попередньо нерестовий період на Дністрі та його притоках триватиме до 10 червня, в усіх інших річках — до 20 травня, в придаткових водах — до 30 червня.