Мозаїка є універсальним матеріалом, яким облицьовують будівлі. У той самий час її використовують і для внутрішнього облицювання приміщень. Мозаїчне панно здатне перенести не лише холод, а й високу вологість, тому їм облицьовують чаші басейнів, лавочки саун, мозаїкою прикрашають фасади.
Найчастіше окремі фрагменти мозаїки укладають на паперову чи сітчасту основу. Завдяки невеличким розмірам мозаїчних плиток вдається заповнити навіть ті поверхні, які є дуже нерівними і площадки складної конфігурації. Мозаїкою облицьовують стіни, підлоги, фасади, скам’ї, піддони душових кабін. Враховуючи очевидну красу та унікальність мозаїчних панно, воно з роками не втрачає актуальності. До того ж воно не вигоряє, не тьмяніє, не тріскається, його легко доглядати.
Популярність сучасних мозаїчних панно
Останнім часом мозаїка стає популярнішою. Багато хто хоче прикрасити нею своє житло, придбати мозаїчну картину. Плитковими панно найчастіше облицьовують житлові приміщення та зали ресторанів, стіни квартир та приватних будинків, вестибюлі готелів, виставкові зали галереї. Якщо добре вписати в інтер’єр мозаїчне панно – це підкреслить його самобутність та унікальність.
Процес створення мозаїчних панно
Немає жодних обмежень щодо розміру мозаїчної композиції. Все залежить лише від побажань клієнта та площі приміщення. Плиточки є матеріалом для створення реальних та надзвичайних картин. Щоб втілити у життя задум автора, процес створення мозаїчного панно ділять на кілька етапів:
- спочатку художник має створити ескіз;
- потім замовник затверджує малюнок, на картоні викладають попередній варіант панно;
- останній етап – підбирають колірну гаму до кожної частини картини.
Залишається підготувати необхідні матеріали для створення панно. Плитку, смальту чи камінь колять чи розпускають на шматки потрібного розміру. Далі малюнок набирається на основу і під кінець відбувається його заливання спеціальним розчином. Залишається прикріпити його на вибрану поверхню.
Тривалість створення панно
Мозаїчне панно для стіни збирають та викладають вручну. Робота є складною та кропіткою. Виконавець повинен мати великий багаж знань і практичного досвіду. При викладанні панно з мозаїки важливо використовувати епоксидні матеріали, завдяки яким плитки клеяться до основи. Епоксидне затирання виступає в ролі додаткової армуючої сітки, що забезпечує картині захист, щоб жоден шматочок не відколовся.
Скільки часу робити панно з мозаїки? Все залежить від того, йдеться про власноруч зроблену мозаїку або куплену в готовому вигляді. Якщо замовити готове панно – це значно прискорить процес укладання.
Особливості засобів набору мозаїчних панно
Всього існує два варіанти набору мозаїчних панно – зворотній та прямий. У другому випадку кожен фрагмент викладається на поверхню чистовою стороною догори. Так можна чинити, коли викладають мозаїчне панно на горизонтально рівній поверхні. Кожну деталь слід посадити на клей, приклеїть їх на сітку. Далі вже можна переносити сітку на постійне місце її перебування та затирати шви.
Коли поверхня, на яку наноситься мозаїка, вигнута, потрібно застосувати зворотне укладання. Використовують для цього картон чи тканину. Плитка клеїться на основу обличчям донизу, далі виготовляють основу та композиція скріплюється за допомогою спеціального розчину. Після затвердіння основи тканина з папером видаляється, затираються шви.