24-річна Анна Старик служить у 50 полку імені полковника Семена Височана Національної гвардії України. У військовій частині військовослужбовиця без проблем сідає за кермо ГАЗу, КамАЗу, МАЗу, КрАЗу чи Славути. Вона з дитинства захоплюється вантажними автомобілями, а під час служби у зоні ООС кермувала авто швидкої допомоги.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Про любов до військової техніки та як знайшла кохання в зоні бойових дій Анна Старик розповіла кореспондентам Суспільного.
“Коли люди бачили мене за кермом такої машини, вони дуже дивувалися”
Серед військової техніки страшу сержантку Анну Старик розгледіти можна не одразу. Ріст військової — 1 метр 54 сантиметри. Та це, каже жінка, не заважає їй перевіряти стан вантажівок і їздити на них, не поступаючись кремезним побратимам.
“Спочатку, коли люди бачили мене за кермом такої машини, вони дуже дивувалися, як ця жінка може їхати на такому транспортному засобі ще й у зоні бойових дій, ще й військова техніка, розумієте? Але якось з часом всі звикли мене бачити, навіть висловлювали захоплення. Якщо чесно, у мене немає колежанок. Переважно я працюю в чоловічому колективі”, — розповідає Анна Старик.
Тринадцятирічною Анна торгувала автозапчастинами
Захоплення військовою справою нацгвардійка запозичила у брата. А любов до великогабаритних транспортних засобів — у батька-далекобійника. Анна каже, що з дитинства полюбляла спостерігати, як тато ремонтує різноманітні вантажівки.
Нацгвардійка Анна Старик. Суспільне Івано-Франківськ
“Мені це дуже сильно подобалося. І тому якось воно все разом поєдналося. А потім, коли мені було 13 років, мій тато відкрив магазин автозапчастин. Ну і там влітку торгувала я. Найважче вивчити всі правила дорожнього руху, а водіння, мені здається, дається від народження”, — каже військова.
“Панове офіцери, не переживайте, ми виїдемо”
На військову службу Анна Старик вступила у 18 років. Взимку 2020 року дівчина вирушила в зону ООС, де працювала водійкою “швидкої допомоги”.
Старша сержантка Анна Старик. Суспільне Івано-Франківськ
“Досвід екстремальної їзди я здобула саме там. До того ніколи не мала якихось таких періодів, коли їздила важкими дорогами. Там, розумієте, немає дороги. Там є напрямки, і ти постійно їздиш ними — лісами, болотами. І це дуже екстремальна їзда. А ще сніг, ожеледиця. Була така ситуація, коли ми їхали з двома майорами. На дорозі — велика ожеледиця і кучугури. І мені треба було з однієї колії в іншу переїхати. Вони дуже хвилювалися, щоб ми не перевернулися, але я сказала: “Панове офіцери, не хвилюйтеся, ми виїдемо”. І все. І ми виїжджали”, — пригадує нацгвардійка.
“Я не думала, що вийду заміж на роботі”
У зоні ООС Анна Старик зустріла свого майбутнього чоловіка. Він виконував інші службові обов’язки. Ані до техніки, ані до транспорту стосунку не мав.
Анна Старик у війську з 18 років. Суспільне Івано-Франківськ
“Я не думала, що вийду заміж на роботі, скажімо так. Але коли я була там, то саме від нього була найбільша підтримка, захоплення, якась навіть допомога навіть”, — розповідає Анна.
На дев’ятий день повномасштабного вторгнення росіян в Україну Анна Старик стала мамою донечки. У декреті жінка була два з половиною роки. Потім, каже, не втерпіла і восени 2024 року повернулася на службу.
“Зі своєю донечкою я граюся і ляльками, і машинками. Зі мною деколи чоловік свариться, що купую машинки, але я це все одно роблю”, — каже військова.
“Не уявляю свого життя без керма”
Повертатися в зону бойових дій Анна наразі не планує, не хоче надовго розлучатися з донечкою. Втім хотіла б здобути новий досвід керування великогабаритними автівками.
Анна Старик за кермом вантажівки. Суспільне Івано-Франківськ
“Я не уявляю свого життя без керма. Хотіла б, наприклад, поїхати на автобусах, що перевозять особовий склад, або навіть на тому самому DAFі. Це — фура з причепом, вантажівка. Адже, якщо людині подобається фотографувати, вона буде фотографувати. Якщо людині подобається їздити на великогабаритних транспортних засобах, то вона буде на них їздити, попри те, жінка це, чи чоловік”, — додає Анна Старик.