Як вибрати інвалідну коляску і не помилитися
Диван на коліщатках в темній вітальні

Як вибрати інвалідну коляску і не помилитися

Автор: Ігор Василик
22/11/2023 20:10
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Основна задача інвалідної коляски полягає у спрощенні переміщення людини, яка тимчасово або назавжди втратила здатність ходити. Правильно підібраний засіб робить користувача мобільним, дозволяє йому приймати участь у суспільному житті, займатися цікавими справами.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Як вибрати інвалідну коляску

Вибираючи засіб пересування для інваліда, тяжко хворої або старенької людини, яка не здатна самостійно рухатися, потрібно враховувати певні критерії:

Вантажопідйомність

Стандартні конструкції витримують вагу лише в 120 кг. Вони не підходять для користувачів з надмірною вагою. Для таких людей потрібно купувати посилені моделі. Від універсальних аналогів ці засоби пересування відрізняються:

  • посиленими литими колесами;
  • зміцненим каркасом.

Такі вироби витримують вагу у 300 кілограмів.

Підлокітники

Фіксовані, з’єднані з рамою товари для реабілітації хворих стійкі, мають тривалий період служби, але не завжди зручні. Для користувачів, не здатних самостійно пересідати, краще використовувати візки з відкидними або знімними підлокітниками.

Колеса

Вибір залежить від того, де буде використовуватися медтехніка. Якщо в приміщенні – кращою ідеєю є литі шини. Для зовнішньої експлуатації більше підходять пневматичні колеса, здатні забезпечити засобу пересування м’якіший хід на різних типах доріг.

Ширина засобу

Конструкція для пересування маломобільних хворих повинна без проблем проходити в будь-який дверний отвір в квартирі, домі та ліфт. Якщо вона буде надто широка, хворий залишиться зачиненим у кімнаті. Завузька – у хворого порушиться кровообіг в ногах, може розвинутися варикоз, остеоартроз.

Види крісел для інвалідів і їхні особливості

Сучасне медичне обладнання розрізняється за:

  • дизайном;
  • призначенням;
  • наявністю додаткових опцій.

В інтернет-магазині Baldinelli  можна замовити такі варіанти пристосувань.

Універсальні

Базові конструкції підходять для експлуатації як удома, так і на вулиці. Керувати моделями можуть самі користувачі, штовхаючи ободи на колесах. Якщо пацієнт не має на це сили, керування бере на себе супроводжуюча особа.

Активного типу

Інвалідні візки активного типу – варіант для пацієнтів, які не бажають миритися із хворобою чи травмою, для яких важливо жити повноцінним життям. Завдяки спортивним конструкціям, люди з інвалідністю можуть грати в теніс, танцювати, займатися важкою атлетикою.

Різниця між класичним аналогом і активною моделлю полягає в:

  • маневреності;
  • рівні стійкості.

В спортивних моделей ці показники вищі. При тому конструкції досить прості в управлінні.

З електричним приводом

Електричні прогулянкові інвалідні візки дозволяють користувачам швидко долати великі відстані, практично не докладаючи фізичних зусиль. Це особливо актуально для людей похилого віку, ослаблених пацієнтів.

Для керування конструкції оснащуються джойстиком, який зазвичай знаходиться у підлокітнику крісла-каталки. Окремі моделі комплектуються пультом керування.

Прогулянкові

Призначені для прогулянок інвалідні крісла мають хорошу прохідність,  гідну маневреність, легкі в керуванні. Вони дозволяють хворим самостійно гуляти на свіжому повітрі, що дозволяє їхнім близьким у цей час займатися власними справами.

Дитячі

Зовнішній вигляд конструкцій залежить від віку користувачів. Для старших дітей пристосування такі ж, як для дорослих. Інвалідні візки для дітей з ДЦП наймолодшого віку схожі на звичайні дитячі коляски. Це зроблено спеціально для того, щоб пересічні перехожі менше звертали на них увагу.

Дитячі візки міцні і надійні. Адже  дітям властива підвищена активність, природна цікавість, через які навантаження на транспортний засіб часом буває підвищеним. Деякі моделі оснащені підголовниками з фіксаторами, без яких не обійтись у випадку, якщо малюк погано тримає або зовсім не тримає.