В Івано-Франківській громаді активно працюють над створенням індустріального парку.
Про це в ефірі Радіо «Західний полюс» заявив заступник міського голови Івано-Франківська Святослав Никорович.
«Це складна тема. Наразі є два варіанти вирішення проблеми. Наразі не можу розповісти всі подробиці, щоб не зірвати переговори», – зауважив Никорович.
Він нагадав, що за законом для індустріального парку потрібна земельна ділянка площею не менше 10 га.
«Зараз одна з можливостей – придбати таку земельну ділянку. Це якщо в міста будуть кошти і якщо мешканці не будуть проти, що ми вкладаємо гроші під час війни. І є другий варіант: якщо підприємець, який якимось дивним чином між нашими комунальними землями отримав у приватну власність земельні ділянки, піде на переговори і передасть, продасть чи обміняє свою земельну ділянку, щоб ми мали цілісну земельну ділянку в 10 гектарів. Бо, щоб створити індустріальний парк, треба мати 10 га і комунікації. Підведені комунікації ми маємо, а 10 га – ми не маємо», – розповів Святослав Никорович.
Нагадаємо, індустріальний парк – це спеціальна промислова територія, як правило, з підготовленою інженерно-транспортною інфраструктурою, набором необхідних сервісів, спрощеними регуляторними процедурами та пакетом інвестиційних стимулів для виробничих та науково-дослідних підприємств.
Це перевірений часом та міжнародним досвідом механізм індустріалізації економіки, залучення інвестицій, збільшення зайнятості населення, збалансованого регіонального розвитку, підтримки місцевих виробників, сприяння малому та середньому підприємництву.
Учасники індустріального парку мають певні пільги. Восени 2021 року нардепи проголосували за те, що інвестори, які розпочнуть роботу в межах індустріальних парків, можуть отримати відшкодування з державного бюджету за під’єднання та добудову необхідної інфраструктури, а також компенсацію кредитної відсоткової ставки.
У 2022 році Верховна рада України ухвалила додаткові пільги для учасників індустріальних парків. Зокрема, інвестори не платитимуть імпортне ПДВ та мито за виробниче обладнання. Також інвестори можуть не платити податок на прибуток протягом 10 років, проте ці гроші вони зобов’язані реінвестувати в розвиток парку.
«Маю великі сподівання, що в найближчому часі один із варіантів ми візьмемо у фінальну обробку. Питання складне, але це дуже потрібно для Івано-Франківська, щоб підприємці мали державні пільги і відсутність оподаткування. Так буде простіше релокованому бізнесу переїхати в Івано-Франківськ.Через те, що 20 років тому земля якось дуже хаотично роздавалась в приватні руки, ми зараз маємо цю проблему. Тому нам зараз потрібно закласти нормальний фундамент, а тоді починати зводити будинок», – резюмував Святослав Никорович.