Диван на коліщатках в темній вітальні

Здоровим бути модно. 10 порад від франківського лікаря, які дозволять завжди добре почуватись

Автор: Орися Корчун
04/04/2018 10:31
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

7 квітня відзначають Всесвітній день здоров’я. Пропонуємо 10 порад, як бути здоровим від головного лікаря івано-франківського КЗ «Міська поліклініка №5» Ольги Савчук.

Ольга Савчук:

  1. Розпочніть з простого: процесу культивування здорового мислення і розвитку сили волі. Здорове мислення – це таке ставлення до навколишнього світу, яке не впливає згубно на здоров’я і не викликає деструктивних емоцій – стану гніву, образи, стресу, жалю і так далі. Кожен момент життя людина проводить з оточуючими її людьми, і такий контакт стає причиною різних реакцій, як позитивних, так і негативних. Трапляються ситуації, коли людину повністю переповнюють негативні емоції, які мучать її протягом декількох годин або навіть днів. Такий сильний заряд позначається як на фізичному, так і на духовному стані, викликаючи біль і кепсько впливаючи на здоров’я.
  1. Майте на все свою думку. Розуміння, чого хочеш і знання, як цього досягнути, допоможе якомога рідше впадати в депресію і бути пригніченим. Коли людина з задоволенням йде на роботу, усвідомлює суспільну корисність своєї справи – це покращує її моральний стан. А здоров’я – це не лише фізичне, а ще й моральне та економічне благополуччя. Подобайтеся собі, будьте цікавою особистістю. Характерна якість цікавої особистості – вміння залишатися собою, не піддаватися настроям натовпу. Приймаючи рішення, потрібно керуватися своїми переконаннями й уподобаннями, але і чужий досвід не скидати з рахунків. Окрім самодостатності, розвинути успіх у спілкуванні допомагає широкий кругозір. Незалежно від віку необхідно бути відкритим для нових віянь та знань, вражень від подорожей.
  1. Не стримуйте емоції. Вам потрібно припинити накопичувати в собі образу, злість, переживання, невиправдану критику та інші негативні, а головне – непотрібні емоції. Щоб бути здоровим, вам потрібно спробувати сприймати життя простіше, бути відкритим і щирим стосовно своїх почуттів. Замість того, щоб залишатися наодинці зі своїми думками, розкажіть про те, що вас засмучує, не соромтеся висловлювати свою думку і сперечатися з колегами або членами сім’ї. У більшості випадків така відвертість йде тільки на користь. Не збирайте в собі негативну енергію. Перегляньте черговий раз якісну мелодраму, поплачте зі смаком. Добре це робити в колі подруг (друзів) – буде такий собі варіант «групової психотерапії».
  1. Дотримуйтесь правильного режиму спання: спати краще в прохолодній кімнаті (при температурі 17-18 градусів), це сприяє збереженню молодості. Справа в тому, що від температури навколишнього середовища залежать обмін речовин в організмі й прояв вікових особливостей. Тай гіпоксія (нестача кисню) в таких умовах є меншою.
  1. Вникніть у культуру харчування. Не їжте надто багато. Замість звичних 2.500 калорій обходьтеся 1.500. Це сприяє підтримці активності клітин організму, їх розвантаженню. Також не слід впадати у крайнощі та їсти занадто мало. Натомість, один прийом їжі за день не зробить вас ані здоровим, ані товстим. Те, що одного дня ви з’їли лише салат на обід, не означає, що ви втратите вагу. У всьому потрібна послідовність. Тому вчіться вибирати кращі продукти і вживати їх щодня і це також допоможе вам утримуватись від спокуси з’їсти щось некорисне.
  1. Частіше і більше рухайтеся – любими способами, підібраними для вас індивідуально. Вченими доведено, що навіть вісім хвилин занять спортом у день продовжують життя.
  2. Тренуйте не тільки тіло, а й мозок. Розгадуйте кросворди, вирішуйте логічні задачки, вивчайте іноземні мови, рахуйте не на калькуляторі, а подумки, збирайтеся вечорами з друзями та грайте в інтелектуальні ігри. Розумові тренування підвищують уважність, продуктивність і здатність швидко орієнтуватися в різних ситуаціях. Існує певний закон праці, який відомий багатьом: людям, зайнятим фізичною працею, необхідний відпочинок, який не буде пов’язаний з фізичною активністю, і краще, якщо під час відпочинку будуть проведені розумові навантаження. Людям, робота яких пов’язана із розумовою діяльністю, корисно під час відпочинку займати себе фізичною роботою.
  1. Забезпечте себе «гормоном радості і щастя» – ендорфіном. В цьому допоможуть любов і ніжність, тому знайдіть собі гідну пару. Ендорфін, який виробляється в організмі, коли людина закохана, сприяє зміцненню імунної системи. Подорожуйте, займайтесь улюбленим хобі (у вільний від роботи час), опікуйтесь домашніми улюбленцями. Можна сюди віднести і «екстрім», але я цього не рекомендувала – не хочу нести відповідальність за наслідки безвідповідальності. Потіште себе приємними ароматами. Якісно розширюйте коло свого спілкування. Періодично «потакайте» собі. Не відмовляйте собі в особливих випадках. Це означає, що якщо вам захотілось нездорової їжі, то дозвольте собі її, але не зловживайте. Помірність під час дотримання послідовності є найбільшим ключем до підтримання здорового способу життя. Полінуйтесь, купіть собі п’яту пару взуття кольору «ivory» і т.д.
  1. Наявність цілі життя. У якості такої цілі може виступати «перемога» над собою, життєва орієнтація на матеріальні досягнення і пов’язаний з нею спосіб життя «мати» або змістом життєвих цілей виступає власне духовне зростання, конструювання свого життєвого шляху за способом «бути», у гармонійному співіснуванні з іншими людьми.
  1. Сильна віра. Людина, яка покладається на Бога, завжди дивиться на речі трохи інакше, ніж та, яка надіється лише на свої сили. Віруючій людині легше переживати невдачі, кризові періоди в житті. Бо вона завжди знає, що її доля в руках Божих, і все, що не робиться, призведе до кращого результату.

Розмовляла Любов Загоровська