Жителі кількох гірських сіл на Верховинщині опинилися відрізаними від світу, через місцевих лісорубів
Диван на коліщатках в темній вітальні

Жителі кількох гірських сіл на Верховинщині опинилися відрізаними від світу, через місцевих лісорубів ВІДЕО

Автор: Ігор Василик
04/09/2020 18:51
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Або пішки кілька десятків кілометрів, або машиною над прірвою. Перед таким вибором постали жителі одразу кількох гірських сіл Прикарпаття.

Реклама: Місцеві пропозиції
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
Альянс

Комфортне житло преміум класу в Івано-Франківську!

Єдиний старенький міст, який сполучав їх із райцентром, обвалився, пишуть Подробиці.

Ось ця дорога веде до семи високогірних сіл. Потрапити на інший бік можна лише через цей міст. Сьогодні – проїзд закритий. Люди залишають автівки і далі йдуть пішки. Хтось кілометр, а дехто – всі десять.

Село Бестрець, немаємо транспорту. Нема чим поїхати.

Без сполучення горяни вже другий день. Дерев’яна переправа обвалилася під лісовозом. Уцілілою частиною люди ходять на свій страх і ризик. У райцентр – по продукти прямує і пані Параска.

Парасковія Романюк, жителька села Топільче:

Зараз пішки до центра звідси. І в машину грузити і так ходити. Ну а що робити. Ніхто про нас не дбає, і не думає.

Жінка займається зеленим туризмом і має невеличку пекарню. Запашні буханці щодня із сином постачала в кілька крамниць Верховини. Нині переживає, що без проїзду – бізнес зупиниться.

Цей міст звели ще за часів Австро-Угорщини, – розповідають горяни. Попри те, що переправа – частина дороги місцевого значення, всі ці роки люди лагодили її самотужки. А в 2014 році навіть зробили капітальний ремонт.

Віталій Мартищук, сільський голова Красника:

Громада зібралася села Красник, села Дземброня, Зелене, Шебено зібралися і власними силами попросили лісгоспи, щоб дали дерево і громадським способом повністю капітально відремонтували. Ми попереджували за два місяці приблизно, що він почав пускати.

Та людей не почули. Відрізані від світу нині понад три тисячі жителів. Дістатися в село автівкою можна лише в об’їзд цією дорогою. Та і її під час останньої повені добряче розмило.

Гірський серпантин (тут його називають “чортовим коліном”) ще більш екстремальним роблять глибокі ями. Минулоріч тут зірвалася вантажівка з туристами – троє людей загинули. Тож нині їхати наважуються хіба відчайдухи – серед них і пан Василь. Машину спеціально облаштував під гірські дороги.

Машини низькі не проїдуть сюди. Якщо взяти іномарку – неможливо їхати, під колесами отакі великі ями.

Ризикувати доводиться і водіям автобусів.

Юля, жителька села Зелене:

Там перед мостом зупинився, всіх людей висадив, і сам об’їхав шофер. Там небезпечна дорога, багато нахилів, не хоче ризикувати людьми. – Скільки вам треба пішки йти, і де він вас забере? – Десь кілометр.

Горяни кажуть: поруч зі старим мостом 12 років тому почали зводити новий.

Юрій, житель села Зелене:

Стоять опори, які ще в ту повінь були закладені. Розікрали балки лежать без дії. Ще треба мільйони, щоб він став до ладу. А жити то треба.

До аварійного мосту нині з’їхалось усе керівництво – районне й обласне. Пообіцяли у дводенний термін демонтувати старий настил на мосту й узятися за будівництво нової переправи.

Василь Бровчук, голова Верховинської РДА:

Маємо розмову з керівництвом ДП Дороги Прикарпаття про те, щоб міст, який почали будувати у 2008 році, щоб на 2021 рік я розумію цього року коштів не вдасться відшукати в держбюджеті. Орієнтовна вартість моста 15 мільйонів гривень.

Що знайдуть кошти наступного року – люди не вірять. Мовляв, обіцянками їх годують щороку, а особливо перед черговими виборами. Нині в районі таких довгобудів ще сім. Відеопрогравач00:0003:53