-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Ахметівська ДТЕК рекордно підвищила ціни на електроенергію для Прикарпаття

-Реклама-spot_img
spot_img

Три західноукраїнські області купують електроенергію за вищими цінами, ніж у Європі.

У понеділок, 20 квітня, у Бурштинському енергоострові зафіксована найвища ціна електроенергії на ринку «на добу наперед» з початку квітня – 1677,84 грн за МВт*год або 60 євро за МВт*год у період базового навантаження (рівним графіком протягом доби), повідомило держпідприємство «Оператор ринку». При цьому на 21 квітня ця ціна вже становить 1766,33 грн/мВт*год.

Як відомо, Бурштинський енергоострів включає у себе Закарпатську область, більшу частину Івано-Франківської та Львівської областей, і є від’єднаним від Об’єднаної Енергетичної Системи (ОЕС) України та синхронізований із європейською енергетичною системою.

- РЕКЛАМА-

При цьому в ОЕС України, яка включає у себе усі інші області, ціна електроенергії на ринку «на добу Наперед», де продається електроенергія для промисловості, склала 1104 грн або 38 євро за Мвт*год, повідомили «Наші гроші».

Незважаючи на те, що понеділок 20 квітня в Україні є вихідним днем після Великодня і характеризується низьким попитом/споживанням електроенергії, ціни в Україні є найвищими у Європі, де цей день – звичайний робочий. Наприклад, в Угорщині вартість електроенергії на ринку «на добу наперед» 20 квітня склала 36 євро за Мвт*год, а в решті країн вартість одного мегавата електроенергії – ще нижча.

Для порівняння – тиждень тому у понеділок після Великодня за новим стилем у низці європейських країн ціни на електроенергію були від’ємними, пише на  zaxid.net.

Бурштинська ТЕС, яка входить у компанію «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова, контролює 90% генеруючих потужностей Бурштинського енергоострова. Висока ціна у Бурштинському енергоострові тримається із 15 квітня, відколи був заблокований імпорт електричної енергії, який створював конкуренцію енергії, виробленій ДТЕК на території БуОс. Відтак ціна електроенергії у Бурштинському енергоострові тримається на рівні у 2-5 разів вищому, аніж у сусідніх європейських країнах.

Нагадаємо, У жовтні 2019 року Антимонопольний комітет України розпочав розслідування щодо зловживання монопольним становищем компанії «ДТЕК Західенерго», але дотепер не прийняв жодного рішення.

На початку березня Секретаріат Європейського енергетичного співтовариства доєднався до розслідування щодо можливого зловживання компанією ДТЕК своїм монопольним становищем, шляхом блокування імпорту електроенергії.

Також додамо, що минулого тижня ДТЕК зупинила свої найприбутковіші вугільні шахти «Павлоградвугілля» і вимагає нового підвищення ціни електроенергії на 20%.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні