Президент РФ Володимир Путін на закритій нараді з послами МЗС розповів, що запропонував президенту США Дональду Трампу провести референдум у невизнаних “ЛНР” і “ДНР” про статус територій.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на двох учасників наради.
За даними агентства, Путін дав час Трампу обдумати цей план, перед тим, як повідомляти про нього публічно.
Прес-секретар президента РФ відмовився коментувати інформацію, заявивши, що “щодо Донбасу обговорюались деякі нові ідеї, вони будуть опрацьовуватися”.
Агентство підкреслює, що пропозиція Путіна передбачає проведення голосування під міжнародним патронатом жителями підконтрольних РФ територій щодо їх статусу.
“У той час, як Путін подає пропозицію щодо України як знак того, що він хоче привести чотирирічну кризу до кінця, Трампу буде важко “продати” референдум Україні та її прихильникам у Європі”, – йдеться у статті.
19 липня Трамп у Twitter написав, що зустріч із Путіним була “дуже успішною”, а серед тем обговорення, за його словами, була й Україна, проте він надав деталей.
Як повідомлялось, у травні 2014 року проросійські бойовики провели у Донецькій та Луганській областях референдум про статус територій. Він проходив у напруженій обстановці на територіях, захоплених озброєними людьми.
Ватажок бойовиків ОРДО Олександр Захарченко заявляв, що 11 травня 2014 року в Донецькій області України було проведено “референдум про незалежність”, на який прийшли нібито аж 75% мешканців регіону – і 90% із них, за словами сепаратиста, висловилися за “суверенітет Донбасу”.
Україна не визнає псевдореферендум.
Під час зустрічі з президентом РФ президент США Дональд Трамп не визнав незаконну анексію Криму – про це Путін заявив на спільній прес-конференції з Трампом у Гельсінкі.
“Позиція президента Трампа по Криму відома. Він її дотримується. Він каже про незаконність приєднання Криму до Російської Федерації”, – зазначив Путін.
“У нас інша точка зору. Ми вважаємо, що ми провели референдум у повній відповідності до міжнародного права… Для нас, для РФ, це питання закрите. Все”, – додав він.
Зауважимо, сам президент США під час спілкування з пресою жодного разу не згадав про кримське питання.
Нагадаємо, на саміті НАТО Дональд Трамп уникнув прямої відповіді на запитання про можливість або неможливість визнання анексії Криму, але поклав відповідальність за анексію на свого попередника Барака Обаму.
“Трамп попросив Джона Болтона (Радника з питань національної безпеки президента США – УП) запросити президента Путіна до Вашингтона восени, і ці обговорення вже ведуться”, – повідомила речниця Білого дому Сара Сандерс.
Раніше Трамп заявляв, що сподівається на другу зустріч з російським колегою Володимиром Путіним для реалізації питань, які вони обговорювали в Гельсінкі.
Під час прес-конференції в Гельсінкі з Путіним Трамп відмовився підтримати висновки американських спецслужб, які стверджують, що таке втручання дійсно відбулося. Виступ Трампа жорстко розкритикували в США як демократи, так і його соратники по Республіканській партії.
Після цього директор Національної розвідки США Ден Коатс оприлюднив заяву, в якому наполягав на правильності оцінок своєї служби щодо дій Росії.
На наступний день Трамп заявив, що його слова в Гельсінкі були просто обмовкою.
в Чечні чому Путін референдуми не проводив, а знищив Грозний разом з мешканцями? Після зачистки Донбасу і Криму від зрадників можна там реферндум провести. Або тоді однаково для всіх проводити референдуми без присутності російських військових і їх “рахувальників” по 107% в тому числі у Криму і на самій Росії по регіонам.