Звідки береться довіра до мікрокредитування? Насамперед, все починається з якості обслуговування та достовірних даних компанії, адже мова йде про виплату процентів, про формування кредитної історії, про людські стосунки, в кінці кінців. Багато хто оформив кредит онлайн, тому що не було куди діватись і обирав із того, що на перший погляд видавалось достатньо адекватним. Добре, якщо обіцяні відсотки та комісії не змінились, а персонал був ввічливим навіть в останній день виплати кредиту, гірше – коли жоден з цих пунктів не був дотриманий. Ось тут довіра і підривається.
Багато платформ по оглядам кредитних сайтів пропонують свої бази та каталоги – для тих, хто стомився шукати власноруч кредитні пропозиції. Це значно полегшує пошук кредитних сайтів, так як усе зібрано в одному місці. Кожен з таких оглядових сайтів має свою структуру, згідно якої пишуться огляди. Наприклад, одні сайти роблять акценти на відсотки, інші – на суми, треті при оглядах більше уваги звертають на публічну інформацію. Майже всі з них або мають власну базу відгуків, або підтягують відгуки з інших платформ. Багато хто також виставляє скріншоти із сайтів по кредитам.
Основною деталлю, на яку слід звернути увагу є манера написання відгуків. Деякі оглядові платформи не надто переймаються зрозумілістю написання, чіткістю або різноманітністю інформації, багато хто просто копіює інформацію з сайту, тому нема сильної різниці між особистим аналізом кредитної компанії та переглядом її деталей на платформі оглядів. Щоправда, зараз почали з’являтись ресурси, які більше зосереджені на якості контенту, наприклад https://go-credits.com/.
Автори Go-credits оцінюють якість обслуговування на кредитних сайтах за декількома критеріями, це все розділено візуально і до кожного критерію прикріплюються скріншоти з сайту. До огляду підтягуються також відгуки з інших платформ та публічна інформація кредитної компанії. Прямо зі сторінки огляду можна перейти на сайт кредитної компанії. Деякі кредитні компанії зібрані у категорії, що допомагає користувачам одразу знайти кредитні пропозиції за їхнім запитом. Що ще цікаво, так це те, що у оглядах інколи можна зустріти неоднозначні висновки авторів про кредитну пропозицію – ознака того, що огляди дійсно пишуться для людей та є об’єктивними.
Отже, відповідаючи на питання «Чи можна довіряти сайтам кредитування?» можна сказати – так, можна, якщо знати, де звіряти інформацію. Успіхів вам!