-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Де та коли в Івано-Франківську планують облаштувати перші комунальні парковки ФОТО, ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Паркувальна зона №1 поблизу ратуші в Івано-Франківську може вмістити щонайбільше 60 автомобілів. Однак за підрахунками франківця Олега Саїка, якому таку кількість авто повідомила міська рада у відповіді на інформаційний запит, на цьому майданчику щодня паркуються щонайменше сто автомобілів.

Про те, як ситуацію пояснив юрист операторки паркувальної зони, чому в міськвиконкомі планують створювати лише комунальні паркінги, і де саме їх облаштують, — читайте у матеріалі Суспільного.

Паркувальна зона №1 в Івано-Франківську розташована поблизу міської ратуші. Водій Назарій Федорій каже, паркується тут часто.

“Зазвичай цей майданчик заповнений на 70-80%. Але іноді взагалі немає місця. Коли свято, наприклад, то нереально запаркуватися”, — говорить Назарій Федорів.

- РЕКЛАМА-

У чому проблема приватних парковок у Франківську та коли і де планують облаштувати комунальні

3 лютого іванофранківець Олег Саїк оприлюднив на своєму YouTube-каналі відео, в якому аналізує роботу паркувальної зона №1. Він розповідає, що надсилав у міську раду інформаційні запити щодо грошей, які сплачує до місцевого бюджету операторка паркування у цій зоні Уляна Сочавська. Йому відповіли, що цей майданчик має 60 місць, з них шість — для людей з інвалідністю.

За словами Олега Саїка, підприємиця Уляна Сочавська щомісяця сплачує до міського бюджету 40% від суми, зібраної від паркування. Він додає, що, наприклад, за листопад сума збору склала 2 100 грн. Загалом за 2021 рік операторка у цій зоні сплатила 322 тис. 750 грн. Тариф за годину там – 30 грн.

У чому проблема приватних парковок у Франківську та коли і де планують облаштувати комунальні

“Як оператор сплачує 40% своїх доходів? Якщо він заплатив 2 тис. грн, то логічно, що 100% його доходу від паркування становить 5 тис. грн”, — сказав Олег Саїк.

Він каже, що упродовж трьох тижнів рахував кількість автомобілів на паркінгу поблизу ратуші.

“Визначив, скільки часу паркінг може бути максимально завантажений. Найбільш активний час — з 10:00 до 15:00, це — п’ять робочих годин. Підраховував показник зранку, показник після обіду, усереднював його, ділив на два і показував показник за день. Реально там ніколи не було менше, ніж 112 автомобілів”, — пояснив Олег Саїк.

Підприємиця Уляна Сочавська телефоном сказала кореспондентці Суспільного, що “зараз зайнята”.

У чому проблема приватних парковок у Франківську та коли і де планують облаштувати комунальні

Її юрист Ярослав Дарвай розповів Суспільному, що крім відсотка від суми, зібраної з послуг за паркування, Уляна Сочавська сплачує також збір за паркувальні місця. Для зони №1 він становить приблизно 400 тис. грн на рік. За словами Ярослава Дарвая, у відповіді на інформаційний запит Олегу Саїку працівники міськради не врахували ще суму збору за четвертий квартал, яку підприємиця сплатила опісля.

“Ті цифри, які вказують на нібито набагато більшу кількість автомобілів, які там стоять, є неправдивими. Чоловік (Олег Саїк — ред.) забув про те, що паркувальна зона розташована у межах житлових будинків. Згідно з рішенням виконкому міськради, тим мешканцям, які проживають у межах паркувальної зони №1, надали 600 перепусток”, — пояснює Ярослав Дарвай.

У чому проблема приватних парковок у Франківську та коли і де планують облаштувати комунальні

Він також додає, що будинок на площі Ринок, 1 та ті, що розташовані на вулиці Галицькій, також перебувають у межах паркувальної зони №1.

“Мешканці безперешкодно проїжджають до своїх будинків і залишають авто на паркомісцях”, — додав Ярослав Дарвай. Юрист каже, що про те, скільки Уляна Сочавська заробляє на місяць як надавач послуг з паркування йому невідомо.

Паркувальний збір без паркувальників

“Питання сплати відсотку від обороту – це та норма, яку ми перш за все скасуємо. Я дав доручення скасувати її у всіх майбутніх конкурсах, бо нині неможливо облікувати доходи підприємця. Це фактично мала б податкова сидіти на паркінгу чи інший орган контролю. Для нас важливий паркувальний збір, бо ми розуміємо, яка сума цього збору мала б надходити у міський бюджет”, — сказав у коментарі Суспільному заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак.

У чому проблема приватних парковок у Франківську та коли і де планують облаштувати комунальні

З його слів, 23 лютого на сесії міської ради депутати розглянуть питання про створення комунального підприємства, яке займатиметься паркінгами. Якщо депутати підтримають цю пропозицію, підприємство планують створити за три місяці.

Михайло Смушак додав, що насамперед паркінги у місті облаштують на Південному та Північному бульварах, а також на вулицях Гурика, Чорновола, Бандери, Довженка, Юності та Незалежності.

Що відомо: 8 лютого міський голова Івано-Франківської територіальної громади Руслан Марцінків заявив, що надалі у місті планують облаштовувати лише комунальні паркувальні майданчики. Він також додав, що деякі вже діючі паркінги також перейдуть у комунальну власність.

Експерт із безпеки дорожнього руху Віктор Загреба у коментарі Суспільному сказав, що оплата за паркування має проводитися лише безготівково і автоматизовано.

“Так само і контроль оплати. Не має бути жодної готівки і жодних паркувальників як явища. Комунальне підприємство повинне здебільшого керувати цими системами – знаки, розмітка, інформування водіїв і всі електронні системи оплати. Це може бути дуже маленьке підприємство за кількістю працівників, але дуже важливе і впливове за функціями”, — сказав Віктор Загреба.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні