На Прикарпатті є чимало об’єктів, завершення будівництва яких місцеві мешканці очікують роками. Серед них – декілька важливих мостів, які почали зводити десятки років тому.
Суспільне Карпати зібрало інформацію про мости-довгобуди, історії будівництва яких вже стали знаковими для регіону.
Міст у Сівці-Войнилівській (1994 рік)
Міст через річку Дністер у селі Сівка-Войнилівська – один із найстаріших мостів, які на сьогодні будуються на Прикарпатті. Його почали зводити ще у 1994-му році.Суспільне
Міст у Сівці-Войнилівській. Фото: Суспільне Карпати
Він з’єднує Калуський та Галицький райони. Загальна вартість – 84 мільйони 700 тисяч гривень.
Будівництво відновилося у серпні минулого року.
За словами сільської голови Сівки-Войнилівської Оксани Галки, зараз роботи завершуються. Міст планують здати наприкінці вересня цього року.
До слова, неподалік на Калущині є ще один довгобуд. 11 років тут будують міст, що з’єднує села Мошківці та Сівку-Войнилівську. Міст зруйнувала повінь у 2008-му році. Новий почали будувати у 2009-му році, проте згодом закінчилися гроші – і роботи зупинили.
30-го травня в селі Мошківці Калуського району через зруйнований міст померла жінка – швидка допомога не змогла вчасно доїхати до її домівки.
Міст у селі Боднарів (2006 рік)
Міст через річку Луква у селі Боднарів Калуського району – ще один із десятків прикарпатських довгобудів. Його почали споруджувати у 2006-му році. Тоді були здійснені основні роботи з будівництва лівої половини проєктованого мосту. Але через брак грошей в 2010-му році будівництво зупинили.ПБС
Міст у селі Боднарів Калуського району. Фото: ПБС
У 2017-му році на замовлення Служби автомобільних доріг для мосту виготовили проєктно-кошторисну документацію, зробили експертизу, а також провели тендер. Роботи проводить фірма ПБС. Вартість ремонту – майже 74 мільйони 886 тисяч гривень.
Міст планують завершити до кінця грудня 2021-го року.
Міст на Пасічну (2016 рік)
Камінь під будівництво моста на Пасічну заклали у травні 2016-му році. У 2017-му тендер виграло ТОВ “Мостобудівельний загін № 112”. Початкова вартість мосту становила 120 млн грн. Згодом вона зросла до 178 млн. Через брак грошей влітку 2019-го року будівництво призупинили. Після року простою роботи відновили. Зараз міст готовий на 80%.
Будують міст за гроші з міського бюджету. Причина, чому будівництво затримують, – цьогорічне недофінансування освіти, охорони здоров’я та інших галузей, пояснює міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
“Ніхто нас не зрозуміє, коли ми не будемо виплачувати заробітню плату, а будемо будувати міст. Тому ми максимально, що могли цього року, ті кошти спрямували на будівництво моста” – говорить міський голова.
Будівництво моста на Пасічну. Фото: Cуспільне Карпати
Зараз масштабних робіт тут не ведуть. За словами міського голови, відновлять їх наприкінці вересня. Аби завершити будівництво, місто планує взяти кредит в Укргазбанку на 500 млн грн. Половину з цих грошей спрямують на інші інфраструктурні об’єкти.
Будівництво моста на Пасічну. Фото: Cуспільне Карпати
Руслан Марцінків сподівається, що міст введуть в експлуатацію у 2021-му році. Наразі міська влада оголосила тендер на будівництво розв’язки моста.