Батьки Івано-Франківська за круглим столом поділилися переживаннями щодо наслідків ймовірного дистанційного навчання для їхніх дітей з першого вересня.
Франківка Наталія Винницька зіткнулася з проблемою здоров’я у дитини через дистанційне навчання. Вона зазначає, що старша донька має перебувати за комп’ютером не більше двох годин, але під час навчання є 6 уроків по 40 хвилин, а потім ще підготовка до наступного дня.
“І можна говорити, що вона цілий день за комп’ютером. Ми стикнулися з тим, що вона втратила зір та погіршилася постава. Зараз я воджу дитину до лікаря-реабілітолога, аби виправити поставу”, – говорить Винницька.
Очільник департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук додав, що під час організації навчання потрібно працювати разом з медиками. Він додає, що освітні заклади технічно готові до навчання з першого вересня, передає Галка.
Психолог Любов Івасів наголошує, що втрачається аспект соціалізації. Одинці дітей телефонують до викладачів, аби щось уточнити. З однолітками таке саме спілкування.
“Боялися виходити з квартир, спілкуватися. Мої діти активні та соціалізовані, але у них була така поведінка. Батьки на роботі і діти багато залишаються сам на сам, особливо підлітки, у яких є багато тривог, проте батьки не завжди мають на це час. Діти втратили відчуття власних меж та норм. Бачу по своїм дітям – у них підвищилася тривожність. Не тільки до вірусу, а загалом до життя”, – ділиться Івасів.
Вона додає, що під час такого навчання діти часто списують, а є такі, що взагалі перестають вчитися.
Начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко зазначила, що здоров’я дітей погіршується не тільки від дистанційного навчання.
“Це сучасний світ. Діти прокидаються і засинають з гаджетами. Щодо навчання з першого вересня – потрібно дотримуватися дистанції, використовувати засоби захисту та індивідуальну гігієну. У школах потрібно забезпечити розподілення у класах та під час навчання. Вам потрібно зрозуміти, що діти будуть приносити інфекцію додому і не потрібно звинувачувати у цьому школу. Режим має бути забезпечений не тільки владою, а й вдома. Діти хворіють на коронавірус менше, але можуть стати небезпечними для дідусів і бабусь”.
Вона додає, що швидше всього в жовтні діти можуть піти на карантин.
Батьки діляться, що часто під час навчання важко забезпечити дітей всім відповідним обладнанням. З такими проблемами часто стикаються багатодітні та соціально незабезпечені родини. За словами, Максимчука з такою стикають і країни Європи, зокрема – Англія.
“В Івано-Франківську 25% школярів з пільгових категорій. Ми не зможемо забезпечити всіх, але працюємо в тих питаннях, які залежать від нас”, – пояснює Максимчук.
Міський голова Руслан Марцінків у цьому питанні був більш категоричний. За його словами, фінансово місто не готове до повноцінного дистанційного навчання, місто не може забезпечити ті 25% комп’ютерами чи іншою технікою.
“Візьмем до прикладу мого сина. Він навчається у медичному, і я бачу, як проходить його дистанційне навчання. Йде лекція, він зайшов і світиться онлайн, а сам займається іншими справами”, – ділиться він.
Однак мер категорично проти дистанційного навчання у школах.
“Я не бачу зараз обставин, аби не відкрити школи з першого вересня. Як можна навчити трудового навчання дистанційно, чи інше? Те, що ми можемо забезпечити за міські кошти, то ми це забезпечимо. Хвороба небезпечна, але не така страшна. Кількість хворих збільшилася, бо є більше контактів, але якогось вибуху не сталося. У нас були поодинокі випадки у садках, і всі про це знають. Якщо щось таке станеться, то ми знайдемо вихід із ситуації”, – говорить Марцінків.
Він додає, що освітні заклади Франківська технічно готові до навчання з першого вересня.
Так, так. Коли почнуть вмирати як в Італії по тисячу людей в день, тоді задумаєтесь чи потрібний карантин. На щастя, ще мало померлих поки що, але зате у всіх хата з краю.
А ви жіночко, в якої в дитини постава погіршилась, у школі з пів дев’ятої до другої за партою постава не погіршувалась, нє?
Чи ви мужчинчик, в якого син вчитись не хоче вдома. Так ваш син якщо вдома не хоче вчитись то й в школі не буде