Предметів з релігійною складовою у шкільній програмі не буде, про це на своїй сторінці пише громадська організація Демократична Сокира.
“Ми довго і ретельно перевіряли інформацію, зважували усі «а що буде?», «а як буде?» і т.д. І мусимо таки сказати — МОН не рекомендував жоден курс з релігійною складовою до типової освітньої програми. Саме від цього так бомбило у депутатів міських та обласних рад, які вже спали і бачили, як над школою виростають церковні бані, а за капличку замість спортзалу платять з державного бюджету. Але… НІТ. Релігія повертається в церкву.Ще в січні цього року, коли міністерство освіти та науки намагалося втиху протягти Типову Освітню Програму, ми разом з іншими освітянськими організаціями та активістами, забили на сполох. Адже окрім інших неприйнятних змін у тій програмі був рядок «етика/курси морального спрямування». Ми подивилися, що пропонує ІМЗО в тих «курсах», і там була християнська етика у всіх іпостасях і у всьому розмаїтті. Якби ми тоді промовчали, то зараз вже оплачували б своїми податками підручники з «основ християнської етики», а наші діти вчили б цей предмет незалежно від того, у що вони вірять чи у що вірять їхні батьки”,-йдеться у дописі.
Громадська організація нпаголошує, що майже пів року змагалися за це рішення:
“Розпочали широку медійну кампанію з аналітикою підручників і роз‘ясненням прав дітей та батьків
Писали звернення на МОН, в Комітет з питань освіти, науки та інновацій.
Розробили типове звернення громадян з вимогою дотримання законності в питанні впровадження курсів морально-етичного спрямування і запросили батьків українських школярів підписувати та надсилати ці листи.
За нашим проханням сотні батьків надіслали свої звернення в Кабмін та в міністерство.Ми з вами змусили їх спочатку в гарячці змінювати формулювання, а потім, врешті, прийти до рішення, яке ми зараз і святкуємо.
А зараз майже смертельний номер. Ви не повірите своїм очам…
Я, при доброму здоров’ї, твереза, при пам’яті (і навіть сонечко мені в тім’ячко не напекло) ДЯКУЮ МІНІСТЕРСТВУ ОСВІТИ І НАУКИ за дотримання законності у шкільній освіті і за рішення не рекомендувати предмети з релігійною складовою до типової освітньої програми.На тлі загального беззаконня, на тлі того, що традиція класти шо попало на Конституцію довгі роки росла саме з малечку, зі школи — ви зробили майже неможливе — дотрималися закону. Може в інші часи цього було б не досить, але я знаю, чого це варте зараз, тому дякую усім причетним до цього рішення.
Право на освіту в нас базове, основне і незаперечне. Таке ж, як і право на свободу віросповідання. І хай ці права буде повністю дотримано! Хай усі віряни знайдуть свою віру в своїй церкві. А всі діти мають можливість отримати якісну освіту незалежно від того, у що, чи в кого вони вірять та яким богам моляться їхні батьки.”
Нагадаємо, що Франківські депутати звернулися до уряду з проханням внести християнську етику у шкільну програму.