Тисячі українців змушені залишати власні домівки через обстріли російськими військовими. Ми пишаємося людьми, які не залишають напризволяще власних тварин, і як би не було складно – евакуюються разом із ними.
У громадській організації UAnimals розповіли, що варто покласти до тривожної валізки своєї тварини.
- Переноска. Люди перевозять тварин в різний спосіб: в пластмасових переносках, спеціальних екстрених рюкзаках. Головний критерій – аби ваша тварина мала доступ до кисню, і їй було комфортно транспортуватись.
- Корм. Запаси їжі варто передбачити мінімум на 3 тижні. Якщо ви плануєте евакуюватись за кордон, дорога може зайняти багато часу через великі черги, тож корму взяти по-максимуму.
- Вода. Запасіться окремою пляшкою води для тварини. Для зручності варто також взяти невелику миску, з якої потім поїти тварину.
- Документи. Зберіть всі документи, які маєте на тварину: внутрішній паспорт, міжнародний паспорт, ветеринарний паспорт.
- Ветеринарна аптечка. В першу чергу, орієнтуйтесь на стан здоров’я своєї тварини та запасіться усіма ліками, які ваша тварина потребує у звичайному житті. Також до ветаптечки варто покласти препарати від нудоти, харчового отруєння, алергії, жарознижувальні. Найкраще – порадитись зі своїм ветеринаром та узгодити із ними вміст аптечки.
- Повідок. Як для собаки, так і для кота краще взяти повідок, оскільки тварина рано чи пізно втомиться постійно бути в переносці. Найкраще взяти повідок, який одягається на тулуб, аби тварина не вислизнула з нього у випадку стресу.
- Засоби для прибирання. Запасіться пакетами та вологими і сухими серветками.
- Улюблена іграшка. Для тварини евакуація – це такий самий стрес як і для людини. В стресові моменти тварину можна відволікати іграшкою або обіймами.