Жителі західних областей України демонструють стійкість у ті періоди, коли виникають кризові ситуації.
Про це Суспільному розповів керівник програми “Стійка Україна” Дмитро Теперік, яка впроваджується за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії та з 2016 року досліджує вразливості громад у нашій державі.
За його словами, серед основних параметрів визначення стійкості — довіра між різними секторами і групами суспільства, а також взаємодія між ними і вміння ухвалювати спільні рішення.
“Якщо ми говоримо про Західну Україну, зокрема Івано-Франківськ, то вважаємо, що ви є стійкими. Оскільки на регіональному і місцевому (особистісному) рівнях існує довіра, відчуття приналежності до своєї країни. Тут ідеться не тільки про цінності, а й про історію України, яку ви добре знаєте. Ви маєте що захищати. Тому ви і є стійкими”, — розповів Дмитро Теперік.
За спостереженнями фахівця, стійкість характерна також для інших українських громад, зокрема на Чернігівщині, Сумщині, Харківщині.
“Намагаємося донести думку про те, що головними у плані стійкості є міжлюдські навички. Це — вміння разом ухвалювати рішення, конструктивно вести діалог, співпрацювати, координувати свою діяльність, намагатися шукати нестандартні підходи до ситуацій. Не обійтися і без позитивного налаштування на майбутнє”, — говорить проєктний координатор програми “Стійка Україна” Іван Вартовник.
Щоб покращити навички стійкості, спеціалісти програми провели в Івано-Франківську дводенні міжсекторальні стимуляційні кризові тренування. У них взяли участь представники влади, громадськості, рятувальники, журналісти. Подібні тренування відбудуться також в Ужгороді, Львові, Тернополі та Луцьку.