Брати Віктор та Андрій Шевченки, котрі були кандидатами в народні депутати в мажоритарних виборчих округах №85 і №88 відповідно, не занесли до остаточних фінансових звітів про надходження та використання коштів виборчого фонду поїздки виборців на гірськолижний курорт “Буковель”, які, ймовірно, організовували на свою підтримку.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Віктор Шевченко балотувався в окрузі №85 як самовисуванець, Андрій Шевченко – в окрузі №88 від політичної партії “Слуга народу”.
Громадянська мережа “ОПОРА” 29 червня в туристичному комплексі “Буковель” зафіксувала агітацію кандидата-мажоритарника в окрузі №85 Віктора Шевченка. Імовірно, виборців саме цього округу відвезли до курорту автобусами й погодували там. У зв’язку з цим “ОПОРА” звернулася до поліції. До речі, під час попередньої виборчої кампанії Віктора Шевченка також звинувачували в можливому підкупі виборців шляхом організації безкоштовних поїздок на курорт. У 2016-му на проміжних виборах його обрали до парламенту від політичної партії УКРОП.
Про безоплатні поїздки виборців з округів братів Шевченків та інших кандидатів від партії “Слуга народу” повідомляв у Facebook “Комітет виборців України”.
У дописі йшлося:
“Безкоштовні тури на “Буковель” організовують з 83, 84, 85 та 86 виборчих округів. Охочих безкоштовно поїхати на “Буковель” досить багато, щодня з кожного округу в середньому вирушають до трьох автобусів “туристів”. Виборчим туристам пропонують безкоштовно відвідати озеро молодості, пообідати, прогулятися по території комплексу і зустрітися з кандидатами від округів. У 83, 84, 86 округах безкоштовні тури організовують від імені кандидатів від партії “Слуга народу”, у 85 окрузі – від імені кандидата-самовисуванця, члена партії УКРОП Віктора Шевченка”.
Пост-обурення проти безкоштовних поїздок на “Буковель” розмістив у Facebook кандидат-мажоритарник в окрузі №88, “свободівець” Олександр Аронець. Допис стосувався його конкурента на виборах – мажоритарника від партії “Слуга народу” Андрія Шевченка.
У прес-службі Головного управління поліції в Івано-Франківській області прокоментували, що перевірку за цим фактом завершено, кримінального чи адміністративного правопорушення не виявлено.
В остаточних фінансових звітах кандидатів Віктора й Андрія Шевченків зазначено видатки на медіа, матеріали передвиборчої агітації, відеозаписи, розміщення агітаційних матеріалів, рекламні послуги в мережі Інтернет. Згадок про витрати на перевезення виборців до гірськолижного курорту, оренду зали, де кандидати могли проводити зустрічі з виборцями, чи оплату їхнього харчування у звітах немає.
За період виборчої кампанії Віктор Шевченко витратив 829 999 грн. 299 999 – його власні кошти, 530 тис. грн – добровільні внески до виборчого фонду кандидата, які надійшли від п’яти фізичних осіб.
Андрій Шевченко витратив на виборчу кампанію 843 тис. грн. З них 198 тис. грн – власні гроші кандидата, а 645 тис. грн – добровільні внески від шести фізичних осіб. Причому двоє із зазначених у звіті фізосіб фінансували кампанії обох кандидатів. Про це йдеться в їхніх остаточних фінзвітах, розміщених на сайті ЦВК.
Хазяїном курорту “Буковель” “Наші гроші” називають брата кандидатів Андрія та Віктора Шевченків – нардепа Олександра Шевченка, засновником курорту – компанію “Скорзонера”, бенефіціарами якої є олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.
За результатами голосування 21 липня до Верховної Ради України не потрапив ані Віктор, ані Андрій Шевченко. В окрузі №85 перемогу здобув кандидат від партії “Слуга народу” Едуард Прощук, а в окрузі №88 – самовисуванець і чинний нардеп Андрій Іванчук.
Джерело