Карпати у небезпеці: природоохоронець зі Швейцарії вражений масштабністю рубки українських лісів
Диван на коліщатках в темній вітальні

Карпати у небезпеці: природоохоронець зі Швейцарії вражений масштабністю рубки українських лісів

Автор: Світлана Якимчук
09/11/2021 20:35
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Ліси перебувають у небезпеці, виснажуються та зникають з блискавичною швидкістю. Переконаний Лукас Штрауман, директор Bruno Manser Fond (Швейцарія).

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Своїми думками він поділився на ІІ форумі ідей та рішень “Re:OpenZakarpattia”. Про це інформує сайт zaholovok

«Коли я вперше приїхав в Україну і побачив ліси, я був шокований обсягом вирубки і лісів, – каже Лукас Штрауман. – Я зрозумів: ми маємо працювати над захистом лісів, дбати про сталий розвиток. Адже ліси захищають місцеві спільноти. Ми бачимо за останні роки дуже потужну вирубка лісів, у довгостроковій перспективі це небезпечно».

Експерт вперше відвідав Закарпаття на запрошення активістів, які виступали за захист Свидовця.

«Це була дуже вражаюча та активна компанія. Свидовець – природний капітал, який має надзвичайну цінність. Ми маємо забезпечити сталий екологічний розвиток, у нас є дуже хороший потенціал для екологічного місцевого розвитку.Коли ми говоримо про певні проекти, ми маємо говорити про довготривалість. Якщо ми не зможемозахистити ліси у нас, то як зможемодіяти на глобальному рівні».

Розвиток, за словами Лукаса Штраумана, має відбуватися без руйнування – це основний месидж. Він також зауважив, що ще однією проблемою в екологічній сфері, збереженні лісів, є атмосфера залякування.

«Це атмосфера страху, коли люди, які працюють на місцевому рівні бояться висловитисвою думку, – каже експерт. – У Румунії кілька лісників було вбито, слава Богу, в Україні рівень злочинності не такий як в Румунії. Але така ситуація – це перешкода для розвику, має відбуватися прозорий діалог і питання мають відбуватися відкрито».

Лукас Штрауман також додав, що рішення, які стосуються лісового господарства здебільшого приймаються у Києві, немає залучення місцевої спільноти. Натомість у Швейцарії ліси перебувають у власності місцевих громад, і це, на його думку, більш ефективно.