-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Кіборг створив дитячий табір на березі Дністровського каньйону

-Реклама-spot_img
spot_img

Дитячий табір «Строкаті Єноти» створили дорослі, яким свого часу було нудно з вожатими. А очолив їх один із кіборгів з Донецького аеропорту Олександр Чуб.

Як йому це вдалося, розповідає ШоТам.

Дитячий табір заснував кіборг, який бився за Донецький аеропорт. Тут діти вчилися підкорювати ріки й гори України та «залипати» у зоряному небі замість смартфонів.

«”Строкаті Єноти” – це табір для активних дітей, для активного дозвілля. Тут ми займаємося… дитинством!», – Анатолій Стеліга, керівник дитячого табору «Строкаті Єноти»

Табір на березі Дністровського каньйону заснував ветеран Олександр Чуб. Це педагог, який у 2014 році брав участь у захисті Донецького аеропорту. Був поранений, а після реабілітації вирішив втілити давню мрію.

«Давня мрія – спробувати створити дитячі табори, але наповнені активністю, наповнені форматом вільного спілкування з мінімальною ієрархією там, де це не потрібно», — Олександр Чуб, засновник дитячого табору «Строкаті Єноти»

- РЕКЛАМА-

Першими до свого табору Олександр запросив дітей побратимів. А менторами стали друзі-однодумці: художники, спортсмени та захисники.

«Ми не викладаємо якісь заняття, не вчимо – це не уроки. А ми намагаємось надихнути, показати щось цікаве, незвичне, і ми не говоримо, що робити з того, що ми не робимо у своєму реальному житті. А ми ділимось конкретними ситуаціями, реальним досвідом, реальними досягненнями, скілами, і діти це приймають і потім несуть у своє життя», — Марина Ліпич, співорганізаторка та психологиня дитячого табору «Строкаті Єноти».

Єнотам не до смартфонів: скеледром, сплав, чайні церемонії та гравюра.

«Одна з цікавинок нашого табору – це “Правило 15 хвилин”. Тобто у нас немає обов’язкових занять. Дитина приходить на заняття, і в інструктора є 15 хвилин, щоб зацікавити дитину заняттям», — Анатолій Стеліга, керівник дитячого табору «Строкаті Єноти»

На початку 2022 року «Єноти» готували табір до нового сезону пригод, але…

«росія почала повномасштабне вторгнення. В той же день я з побратимами долучився до ЗСУ, відповідно, з 25 лютого я військовослужбовець. У нас 5 інструкторів пішло, долучилося до різних формувань безпеки й оборони країни, а ті, хто лишився, вони організували процес», — Олександр Чуб, засновник дитячого табору «Строкаті Єноти».

Попри війну, команда зуміла провести 5 таборів для понад 500 дітей. Дітей, які втратили батьків унаслідок російської агресії, приймали безплатно. Розпочати новий сезон пригод «Єнотам» допоміг Ветеранський фонд.

За програмою підтримки ветеранських бізнесів ВАРТО придбали мотузковий парк. Закупили проєктор для кіно під зорями та сучасну техніку для таборової кухні.

«Ми можемо запікати тепер багато страв у духовці, це велика кількість. Ми можемо не додавати шкідливі олії, це все стає здоровіше, смачніше…Це посудомийки, холодильники, морозилки – тобто робота нашої кухні стала легша, їжа смачніша, і всі щасливі!!», — Лілія Голда, керує таборовою кухнею

Та найбільше непосидючі «єноти» чекали на новенький мотузковий парк. Тим паче, що на його відкриття приїхав із фронту улюблений тренер.

«Свій вільний час, коли є можливість долучатись до проєкту “строкатих”, я обов’язково долучаюсь. Якщо є вільний час, я його присвячую дітям», — Юрій Писарчук, інструктор мотузкового парку.

Поки такі зустрічі з тренерами в пікселі – рідкість. Та вони обіцяють, що після Перемоги табори «строкатих» будуть по всій Україні.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні