-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Кілометри суцільним бездоріжжям: як учні сільського ліцею на Калущині добираються на навчання ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Близько шести кілометрів бездоріжжям на рейсовому автобусі. Так добираються до навчального закладу учні та педагоги Сівка-Войнилівського ліцею, які проживають у сусідньому селі Лука Калуського району, пише Суспільне Карпати.

Шестикласник Микола Псюк, аби дістатися до школи, прокидається о 7:30. Далі йде на маршрутний автобус, щоб доїхати у сусіднє село до школи, і їде близько 15 хвилин.

“Спочатку було важко, а потім я звик. Спочатку ледве-ледве прокидався. Все мама мусила будити. А тепер сам встаю. Дорога мене не втомлює, в мене все добре”, – каже Микола Псюк.

Мати Миколи Мирослава Псюк каже, що дала дитину у навчальний заклад в іншому селі, бо у їхньому лише початкова школа: “Так як він 1-2 клас вчився в Сівці-Войнилівській, то захотів туди йти, бо знає всіх дітей, вчителів“.

- РЕКЛАМА-

Жінка каже, що гірше, коли син їде на нульовий урок о 7:30, адже треба прокидатися в 6:30 на автобус: “З першого вересня трохи тяжко, бо під час карантину зняли цей рейс і не було автобуса”.

Їдуть до навчального закладу 14 дітей з Луки. Один з них – і однокласник Миколи Псюка Максим Блищик, який теж, аби поїхати до ліцею, встає о 7-й годині: “Я встав. Пішов помився, одягнувся, снідаю та збираю сумку. Далі йду на автобус і їду“.

Крім дітей, до школи добираються і працівники навчального закладу. Оксана Іваницька працює шість років вчителькою української мови та літератури у Сівка-Войнилівському ліцеї. Щодня також добирається до школи. Розповідає, що якби був шкільний автобус, то було б простіше та швидше добиратися.

“Дороги в нас дуже, якщо сказати, що погані, то нічого не сказати. Це жахливі дороги. Навіть велосипедом важко об’їхати ті ями. Особливо, коли дощ, дороги взагалі розмиті. Неможливо проїхати. Звичайно, що дітям зручніше і нам вчителям, бо я не одна добираюся із сусіднього села. Набагато зручніше і комфортніше було б добиратися шкільним автобусом, – каже Оксана Іваницька.

За словами директора Сівка-Войнилівського ліцею Анатолія Мірошника, всього до навчального закладу доїжджають 22 школярі з навколишніх сіл: “Це учні практично всіх класів: від першого до одинадцятогоМова за шкільний автобус йшла досить давно, але на даний період часу його немає. Можливо, як увійдемо до Войнилівської ОТГ, то з нового року вже запуститься маршрут шкільним автобусом “Цвітова-Войнилів”.

Зараз на балансі Войнилівського ліцею, за словами директора закладу Івана Тиніца, є чотири шкільні автобуси, якими довозять дітей з восьми навколишніх сіл. Розповідає, що у 2018-му році заклад виграв конкурс на опорний заклад, тоді їм виділили кошти, частину – на придбання автобусів.

“Було придбано три нові автобуси, але вони ще стояли на балансі районної ради. Рада спробувала забрати їх і віддати на Сівка-Войнилівський ліцей. Відповідно з області надійшла вказівка – раз автобуси придбані за гроші від створення опорного навчального закладу, то їх віддали мені назад”, – розповідає Іван Тиніц.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні