Екологи та екоактивісти б’ють на сполох, адже через навалу туристів та мотокросерів, на Чорногорі знищується унікальна природа.
Як розповів директор Регіонального ландшафтного парку “Знесіння” Тарас Микітчак, лише у вересні разом з небайдужими людьми, він зніс з Несамовитого вісім 120-ти літрових мішків сміття, на минулі вихідні ще десять мішків.
“Неприємно нести чуже сміття. Але таке враження, що рагулів в Карпатах вистачить на всіх небайдужих. І як завжди типово… – ісландського моху біля туристичних маршрутів немає, все видерли. По Чорногорі нормально шарять мотокросери. Але загалом просто страшенно гнітюче враження від Чорногори. І Карпатський національний природний парк і Карпатський біосферний заповідник досі працюють на свою кишеню в низах, на КПП, а що робиться у верхах, їх не колише. А робиться жах”,- каже еколог.
Тарас Микітчак переконаний, що така ситуація виникла, в тому числі і через масове складання турів, яке ніхто не контролює.
“Знищили через складання туру на вершині Туркулу єдину популяцію в Україні червонокнижної горянки дворядної. Ні, мало. Будемо далі знищувати все, що можемо. Турів зараз на кожному горбку, а рагулі-гіди цьому тільки сприяють. Гроші, рагулі, тупі чиновники – що наші діти побачать на Чорногорі?”,- підсумовує директор парку.