Безкрайній лавандовий простір, насичений терпкий аромат, атмосфера спокою та блаженства.
Щоб побачити лавандові поля тепер не обов’язково їхати в Прованс, бо на Прикарпатті розпочався сезон цвітіння лаванди, пише Правда.іф з посиланням на Версії.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
«За легендою ця квітка є втіхою і насолодою для душі, яку Бог подарував Адаму і Єві для того, щоб їм легше жилося на Землі. Відомо, що лаванда має заспокійливу, знеболювальну, протиінфекційну дію, а в емоційній сфері утихомирює гнів і приносить спокій», – відмічають у Туристично-інформаційному центрі Івано-Франківська.
Де на Івано-Франківщині є лавандові поля
Кожного року лавандові поля, у час цвітіння, є справжніми антидепресантами для їх відвідувачів.
В Івано-Франківській області є мінімум дві відомі локації з цими райськими квітами:
- Царина Лаванди, яка знаходиться в с. Коршів на Коломийщині
- Лавандовий каньйон, який знаходиться в с. Одаїв Олешанської громади
Царину Лаванди заснували на Прикарпатті подружжя Іван та Анна Коцаби. Токар за фахом та пасічник за покликанням Іван вирішив посадити лаванду, аби надати меду особливого запаху. Розпочалося з грядки на 10 кущів, через три роки лавандове поле вже налічувало понад 7 тисяч саджанців.
«Лаванда для нашого регіону – це диковинка. Саджанці ми купили в Сумській області. Спочатку в мене була пасіка і перша ідея – була виробництво меду. Лаванда, як лікарська рослина є потужним природним антисептиком. Відповідно мед матиме один із компонентів цієї цінності. Я вважаю, що в нашому регіоні потрібно звертати увагу на такі рослини. Нам би хотілося, щоб побільше людей побачило цю красу», – розповідав свого часу Версіям власник лавандового поля Іван Коцаба.
Лавандовий каньйон з’явився в Одаєві не так давно. Цьогоріч він вперше відкритий для відвідувачів. Офіційне відкриття локації відбулось 25 червня.
«Цвітіння лаванди розпочинається з середини червня і в залежності від погодних умов та температури повітря триватиме до середини липня. Тож кожен день поле та кущі будуть змінюватися, що додасть свою унікальність для візиту гостей», – відмічають в Лавандовому каньйоні.
Скільки коштує вхід
Царина Лаванди в Коршеві вже відкрита для відвідувачів. Через постійні дощі цьогоріч лаванда починає цвітіння дещо пізніше.
«Лаванда хоче сонця, а у нас дощова погода», – повідомляли тиждень тому в Царині Лаванди.
Вхід – 150грн з особи, діти до 9 років – безкоштовно. Запис +380967899734
Лавандовий каньйон відкрився для відвідування 25 червня.
Графік відвідування: щодня з 9:00 до 19:00. Вартість: 90 грн з особи. Вхід безкоштовний для учасників бойових дій та дітей до 12 років. Запис +380986757070
«Окрім вас на полі можуть перебувати інші відвідувачі», – відмічають в Лавандовому каньйоні.
Скільки коштує фотосесія
Лавандові фотосесії – зараз найпопулярніші. Головне – обрати правильний час і знайти фотографа, який зробить неймовірні світлини “Провансу”. Фотографи рекомендують обирати час на світанку або ближче до заходу сонця.
Царина Лаванди наразі не опублікувала прайс на фотосесії, а от у Лавандовому каньйоні вже відома вартість «прованських» фотосетів.
«Бронювання на індивідуальні фотосесії: вартість 350 грн/ 1 год (група до 5 осіб, кожна наступна особа +50 грн). Години для бронювання: ранкові 6:00, 7:00, 8:00, вечірні: 19.00, 20.00, 21.00. Реквізит входить у вартість. На локацію приїжджаєте зі своїм фотографом. У цей час на полі перебуваєте тільки ви», – повідомляють у Лавандовому каньйоні.