-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Любощі чорних лелек: у Галицькому НПП зняли рідкісних птахів у гнізді: відео

-Реклама-spot_img
spot_img

Днями в мережу виклали другий епізод відео з гнізда пари червонокнижних чорних лелек.

Рідкісні птахи оселилися в Галицькому НПП. і науковці влаштували за ними відеоспостереження, пише КУРС.

Другий епізод з життя птахів назвали “Любов” – вдалося зафільмувати інтимний момент у житті пари.

- РЕКЛАМА-

Перший епізод – тут, всі 22 хвилини у гнізді чорних лелек.

Спостереження за птахами – одна з головних “фішок” Галицького НПП. КУРС писав, що на дамбі Бурштинського моря облаштували “спостережний пункт” за птахами, які прилітають на зимівлю та гніздяться біля водойми. В такий спосіб тут розвивають орнітологічний туризм.

Лелека чорний, на відміну від білого лелеки, намагається уникати людей, тому представників цього виду рідко можна побачити. В Україні поширений переважно на Поліссі та в Карпатському регіоні. На Франківщині нараховують від 20 до 40 пар.

Прилітає наприкінці березня − у квітні. Оселяється в старих лісах поблизу водойм і боліт, у період міграцій трапляється на луках, пасовищах, полях поряд з водоймами. Гніздиться окремими парами. Моногам. Гнізда на деревах у розгалуженні головного стовбура або на великих бічних гілках на висоті 3–20 м. Яйця відкладає у травні. У повній кладці 2–6 яєць, найчастіше − 4. Насиджують кладку самка і самець, протягом 32–34 днів. У виводку 1–5 пташенят. Пташенята починають літати у віці близько 2 місяців. Статева зрілість наступає у віці 3 років. Відліт відбувається у серпні – жовтні. 

Занесено до Червоної книги України (1994, 2009) (статус — рідкісний).

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

1 коментар

  1. Чорні лелеки занесені до Червоної книги України.
    Проте, в нашій області побачити їх не така вже рідкість.
    Ось уже більше 10 років вони регулярно попадаються мені.
    В Івано-Франківську вздовж Бистриці Солотвинської, від Загвіздя до Вовчинця час від часу пролітають, на мілководді полюють на дрібну рибу.
    Нерідко і систематично спостерігаю в рогатинському районі біля сіл Васючин, Воскресінці, Княгиничі, Загір’я, Явче. Іноді спостерігав як вони поблизу водойм полювали разом з білими лелеками, сірими і великими білими чаплями. В 2018 році на початку осені зграю 18 птахів (!) спостерігав в долині річки Свірж між селами Підмихайлівці, Григорів, Журів.
    Бачив і в галицькому районі: біля Вікторова, Крилоса, Галича, Бовшова, на Бурштинському водосховищі.
    Маю навіть по декілька фото і відео, зроблених на мобільний. Але через велику відстань (не ближче 40 метрів) якість знімків не достатня, тому їх не поширюю в мережі.

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні