1 вересня у кінотеатрі «Космос» за участю творчої групи відбудеться спеціальний показ українського фільму «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас», інформує Правда.іф.
Стрічку представлять режисер Іван Тимченко, продюсер Світлана Соловйова та актори Істан Розумний і Анастасія Ренард, Також на подію завітають бійці батальйону «Донбас», які були у самому серці подій в Іловайську та приймали участь у зйомках.
Воєнна драма «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас» виходить в прокат 29 серпня.
У основі сценарію лежить реальна історія командира штурмової групи добровольчого батальйону «Донбас» Тараса Костанчука, який виступив продюсером картини і зіграв у фільмі самого себе. Але головний герой картини – батальйон «Донбас». У фільмі йдеться також про загиблих в Іловайську реальних героїв – «Шульца», «Скіфа», «Франко», «Самольота», «Карата» та інших бійців. Крім Тараса Костанчука, в стрічці знімалися близько 50 добровольців батальйону «Донбас», які вийшли живими з Іловайського котла.
У серпні 2014 року українські військові, переважно добровольчі батальйони, увійшли в невелике місто Іловайськ, стратегічне для визвольної операції, і взяли під контроль частину міста, однак після заходу значної частини регулярних російських військ українські захисники опинилися в оточенні. Тарас Костанчук, командир штурмової групи батальйону «Донбас» із позивним «Бішут» і його товариш «Квентін» (позивний змінено), отримали поранення і не можуть відступати з рештою батальйону. Змушені переховуватись, вони забігають до квартири 90-річної Петрівни. Хто може їх здати «кадирівцям» чи місцевим терористам? Що робити з кулею, яка застрягла в черепі у Бішута? Хто допоможе прорватися до своїх?
Воєнна драма режисера Івана Тимченка – це історія про війну і мир, військових і цивільних, захисників України і російську агресію.
Тарас Костанчук, учасник боїв за Іловайськ, продюсер фільму і виконавець однієї з головних ролей:
«Я хотів зняти цей фільм, щоб Іловайськ назавжди залишився в історії як безпрецедентна подія, найтрагічніша в новітній історії України. Ніколи ще не було, щоб одночасно в одному місці загинуло близько 500 бійців, — і сподіваюся, вже ніколи не буде! І вони загинули не тому, що вступили в нерівний бій, а тому що їх обманули, пообіцявши дати зелений коридор, а натомість ворог розстрілював прямою наводкою незахищені автобуси. Я хочу, щоб Іловайськ залишився в пам’яті народу, в історії, щоб люди знали імена героїв».
Іван Тимченко, режисер: «Досить складно було поєднати кілька завдань – залишити все, що заклав Михайло Бриних у сценарії, а там безліч алегорій, алюзій, там кожен персонаж має досить глибоку ідею, і зробити так, щоб фільм сподобався масовому глядачу. Сподіваюся, ми впоралися».
Михайло Бриних, сценарист: «Це жодним чином не пропагандистський фільм, але безсумнівно патріотичний. Ми з Тарасом Костанчуком одразу зійшлися на тому, що фільм має бути без надмірного пафосу, яким грішать усі українські фільми, а про війну – й поготів. Тут дуже тонка межа, яку не варто переходити. Бо з одного боку хочеться, щоб фільм був патріотичний і ні в кого не виникало жодних сумнівів, за що й проти кого ми воюємо, а з другого – не хочеться скотитися в театральщину, і знову ж таки пропаганду.
Художній фільм не повинен встановлювати істину, він має дати людині катарсис, розуміння, що відбулося, як і заради чого».
Світлана Соловйова, продюсерка: «Унікальність фільму полягає в тому, що це історія, розказана самими бійцями батальйону «Донбас». Я думаю, це найправдивіша інтерпретація з можливих. І якщо вам не байдуже те, що відбувається в Україні, ви маєте подивитися цей фільм”.
Трейлер фільму: