Диван на коліщатках в темній вітальні

Моніторинги НСЗУ: в яких медичних закладах Франківщини виявили порушення

Автор: Lilia
15/07/2024 18:22
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Національна служба здоров’я України проводить моніторинг роботи закладів охорони здоров’я на Прикарпатті за програмою медичних гарантій.

Про це Правді.іф розповіла голова НСЗУ Наталія Гусак. Вона наголосила на важливості дотримання надавачами послуг умов договору НСЗУ.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Франківщина посідає восьме місце по Україні по кількості укладання таких договорів. Тут є 159 надавачів медичних послуг, 57% з них – заклади комунальної форми власності.

“За договорами ми очікуємо на фінансові надходження у розмірі понад 5 мільярдів гривень. Це потужний фінансовий ресурс, який передує насамперед наданню якісних медичних послуг. НСЗУ укладає договори з медзакладами на користь пацієнтів”, – розповідає заступниця голови Івано-Франківської ОДА Людмила Сірко

Автоматичний та фактичний моніторинги НСЗУ

НСЗУ проводить два види моніторингу: автоматичний та фактичний. Вони дозволяють захистити право пацієнтів на безоплатне лікування, гарантоване державою.

Автоматичний передбачає дистанційний аналіз медзаписівв електронній системц охорони здоров’я(ЕСОЗ) і проводиться постійно.

Фактичний портебує моніторингових візитів під час певних порушень чи скарг пацієнтів.

Так , за словами голови НСЗУ Наталії Гусак, у першому півріччі2024 року до планового моніторингу потрапили чотири медзаклади Франківщини:

  • за пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті” – Надвірнянська центральна районна лікарня;
  • за пакетом “Медична допомога при пологах” – Богородчанська центральна лікарня, Косівська центральна районна лікарня та Рожнятівська багатопрофільна лікарня.

Порушенння у Прикарпатських медичних закладах

Автоматичний моніторинг виявив низький рівень проведення тромболітичної терапії прилікуванні інсультів у Центральній районній лікарні Калуської міської ради. Йдеться про те, що у першому кварталі 2024 року до закладу потрапили з інсультом 227 пацієнтів, і лише 8 з них застосували тромболітичні препарати.

А в інших двох лікарнях навпаки великий відсоток препаратів застосовувався:

  • у Обласній клінічній лікарні Івано-Франківської міської ради – 19 %(у 87 випадках із 449);
  • у Центральній міській кінічній лікарні – 16% (у 75 випадках із 461) .

Також під час автоматичного моніторингу виявили, що три лікарні на Прикарпатті приймали пологи та робили кесарів розтин, не маючи на це відповідного договору з НСЗУ.

  • За перший квартал 2024 року у Бурштинській центральній лікарні прийняли 36 пологів, 3 з них – кесарів розтин;
  • у Снятинські багатопрофільній лікарні прийняли 31 пологи, 6 з яких – кесарів розтин;
  • у Яремчанській центральній міській лікарні – 30 пологів, у 9 випадках робили кесарів розтин.

Медичні заклади, у яких виявили ті чи інші порушення договору з НСЗУ під час моніторингу, як стверджує Наталія Гусак, мають можливість виправитись, щоб надавати якісну, вчасну безоплатну медичну допомогу пацієнтам( застосування тромболітичних преператів). Держава не замовляє у даних закладах цю послугу на наступний рік, а у вимогах – закупівля надалі преператів має становити не менше 3%. У протилежному відношенні – НСЗУ з такими закладами не контрактуватиме.

“Однак це не стосується закладів, котрі проводять пологи та кесареві розтини без відповідних на це договорів з НСЗУ. У випадку, коли при відсутності пакету пологів, лікарні проводять 30 % кесаревих розтинів – потрібно, щоб цим питанням займались правоохоронні органи. Буде комплексна перевірка таких закладів”, – стверджує голова Національної служби здоров’я України.