На Франківщині мешканці протестують проти масової вирубки дубового лісу
Диван на коліщатках в темній вітальні

На Франківщині мешканці протестують проти масової вирубки дубового лісу ВІДЕО

Автор: Ігор Василик
06/11/2020 00:10
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама

Люди не дали вивезти залишки зрубаної деревини та повідомили правоохоронців.

Місцеві лісники переконують, що жодного злочину тут немає. Бо це не браконьєрство, а — санітарна рубка.

От тільки чому тоді валять найкращі дерева, а старі й поламані дуби залишаються? Зрозуміти цього люди не можуть і продовжують боронити ліс.

Кілька місяців тому в лісі на Надвірнянщині знову почали нищити дерева. Лише на невеликій території люди нарахували зо два десятки пнів та кілька величезних колод. Решту деревини вже встигли вивести. Люди запевняють – дуби рубають, бо це чи не найдорожча деревина на ринку. Кожен такий велетень коштує щонайменше 700 доларів, – пишуть Версії з посиланням на Вікна-новини.
Місцеві кажуть – дуби стинають місцеві лісники. Під виглядом санітарної рубки стинають здорові дерева й продають.

“Вони продавали Зіл лісу за 6 тисяч гривень. Кажуть, що трохи дорогувато, але дешевше, ніж газом палити зараз. За три дні по дві ходки вони робили – це шість машин, 36 тисяч вони… За два роки тут вирізали 230 дубів”, – розповів Михайло Томин, місцевий житель.

Коли люди повстали у місцевому лісництві почали виправдовуватися – дуби потрібні для відновлення знищених повінню переправ. Тоді селяни дізналися, що мости дійсно роблять, але зі смерекових дощок. Люди пішли зі скаргами до прокуратури.

У лісництві ж відповідають, що вирубують згідно з правилами.

“Вирубуються здебільшого дров’яні дерева і пів ділові. Є виписаний лісорубний квиток, який виписаний на підставі переліку санітарно-оздоровчих заходів, затвердженого ДСЛП Лісозахист і затвердженого обласним Івано-Франківським управлінням лісового господарства”, – пояснив Андрій Полетайко, головний лісничий Надвірнянського спецагролісгоспу.

Жодного клейма чи позначки, що дерево пошкоджене і його треба зрубати – люди в лісі не знайшли.