Два звернення про отруєння бджіл зареєстрували в управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області у цьому році. Про це сьогодні під час онлайн-семінару для пасічників розповів перший заступник начальника обласного управління Держпродспоживслужби Микола Сендецький.
Натомість голова “Спілки пасічників Прикарпаття” Іван Юсько говорить, що є понад 10 випадків, коли постраждали пасіки, інформує Суспільне.
Голова “Спілки пасічників Прикарпаття” Іван Юсько розповідає, що більшість пасічників не реєструють випадки отруєння бджіл, бо не вірять, що винних покарають.
“Є отруєння бджіл у Снятинському, Городенківському районах, на Коломийщині постраждали пасіки. Також є отруєння бджіл у Рогатинському районі. Аграрії застосовують незареєстровану техніку або реєструють одні препарати для обробки поля, а насправді використовують китайські дешеві”, – каже Іван Юсько.
В управління Держпродспоживслужби про випадки загибелі бджіл звернулися пасічники з Тлумацього та Снятинського районів. Представник управління Держпродспоживслужби Іван Васьків каже, що аналіз проб на пестициди роблять у Києві.
“Вартість такого дослідження – приблизно 4 тисячі гривень. Пасічники від цього відмовилися. В Києві виявлять 250 видів пестицидів. Держпродспоживслужба в області не може проводити таке дослідженя. Ми перевірили тільки на інфекційні та паразитальні захворювання. За результатами дослідження таких не виявлено. У Снятинському районі аналогічну процедуру провели. Також були проведені запити до аграріїв. Вони в цей час не обробляли поля”, – каже начальник відділу організації протиепізоотичної роботи обласного управління Держпродспоживслужби Іван Васьків.
Василь Мануляк має пасіку у селі Яблуниця Тлумацького району. Пов’язує отруєння бджіл в області з тим, що фермери обробляють поля вдень, а не у темну пору доби.
“На території нашого села є декілька пасік. Ми всі кожної весни йдемо до сільського голови і він проводить розмови з людьми, які орендують поля і їх обробляють. Ми уже декілька років так співпрацюємо, тому на території села ми не маємо проблем. А в районі інша ситуація. Сьогодні домовилися, що в районах місцева влада, пасічники і фермери будуть проводити круглі столи, щоб якось домовитися. Перша зустріч буде у Тлумацькому районі”, – каже Василь Мануляк.