14 червня, в Intellect Hub відбулася розмова про приватні ініціативи, незалежні театри і виклики перед учасниками сучасного театрального процесу в Україні, повідомляє Правда.іф.
Ярослава Кравченко розповіла про те ,що спричинило театральний бум, та чим відрізняються незалежні театри, яка географія цього буму та які тексти ставлять, яких режисерів, художників запрошують.
“Незалежних театрів настільки багато , що на 20 класичних театрів в Києві існує порівнюючи 120 незалежних. Коли почалися перші спроби їхнього створення, то ці спроби почали робити абсолютно всі, які розростаються в кожному місті все більше”, – говорить Ярослава.
Засновниця “Дикого театру” також поділилась інформацією про те, чому актори державних театрів все частіше ходять на кастинги у незалежні/приватні ініціативи, за рахунок чого виживають незалежні театри, та як театру стати довготривалим та незалежним.
“Створення низки таких театрів, дає можливість отримувати акторами свободу. Йде боротьба не з кимось , а з собою, тому що ми обирали акторів, які не зможуть конфліктувати і які не матимуть чим мірятись, окрім таланту”, – говорить вона.
Гільдія незалежних театрів України: боротьба чи комунікація? Що хоче чути та бачити сучасний український глядач та за що готовий платити? Що робити, якщо дуже хочеться заснувати свій незалежний театр? Про все це сьогодні розповіла Ярослава Кравченко – засновниця та директорка “Дикого театру”, голова Гільдії незалежних театрів.
Дикий театр – один з найпопулярніших незалежних театрів в Україні, заснований у лютому 2016 року. “Дикий театр” – це театр, який розмовляє з глядачем на одній мові та зачіпає питання, які хвилюють сучасну людину. Театр створює гостро-соціальні вистави. Провокація, экшн і епатаж – головні інструменти взаємодії.