Сьогодні у Івано-Франківську відбувся брифінг до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.
Туберкульоз – небезпечна соціальна хвороба. Особливо чутливими до неї є люди з ослабленою імунною системою та маленькі діти, інформує Правда.іф.
“За даними Центру громадського здоров’я, в Україні налічується 18,5 тис. осіб із туберкульозом, це більше ніж в 2021 році. У Івано-Франківській області спостерігаємо зріст захворюваності на 20%. Найбільше хворих на туберкульоз у Косівському, Верховинському, Калуському, Івано-Франківському районах. Відмічаємо, що збільшилася кількість хворих на туберкульоз легень. Також зросла кількість рецидивів захворювання”, – розповідає заступниця генерального директора ОЦКПХ з питань досліджень біологічних факторів Тетяна Джус.
За її словами, дуже важливою є профілактика захворюваності, а це насамперед вакцинація, проведена на 3-5 день життя.
Також є ряд заходів, які може робити кожна людина, аби уникнути хвороби: здоровий спосіб життя, дотримання правил особистої гігієни, заняття спортом, збалансоване харчування, варто уникати місць, де перебуває багато людей, раз на рік треба проходити медогляд з флюорографічним обстеженням.
“Два роки ковіду і рік війни внесли свої корективи. До початку карантину, зумовленого ковідом, ми мали плавне зниження захворюваності на туберкульоз у всіх районах Івано-Франківської області. Проте під час будь-якої війни ми помічаємо ріст інфекційних захворювань. Для того, аби виявити хворого на активну фазу хвороби, потрібно провести певні заходи.
Наша область прийняла велику кількість внутрішньо переміщених осіб, які прибули із регіонів із найвищою кількістю захворюваності на туберкульоз в Україні. Серед них є як хворі, так і такі, які не знають про свою хворобу. Нами було взято на облік 26 осіб. Це недостатня цифра”, – наголошує медичний директор Центру легеневих захворювань, експерт Департаменту охорони здоров’я з фтизіатрії Леся Манів.