В Івано-Франківську відбулась зустріч представників медіа з керівництвом Національної служби здоров’я України. Предмет обговорення – проведення Національною службою здоровʼя України моніторингу дотримання умов договору закладами охорони здоров’я Івано-Франківської області в межах Програми медичних гарантій.
Моніторинг є двох видів – автоматичний та фактичний. Автоматичний передбачає постійний дистанційний аналіз медичних записів в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ). За його результатами медзакладам можуть перерахувати кошти, також це може стати підставою для проведення більш детального документального моніторингу чи моніторингового візиту НСЗУ в медзаклад, пишуть Версії.
На Прикарпатті автоматичний моніторинг виявив низький рівень проведення тромболітичної терапії при лікуванні інсультів в одній лікарні області. До планового моніторингу у першому півріччі 2024 року потрапили чотири медзаклади області:
- за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» – Надвірнянська центральна районна лікарня,
- за пакетом «Медична допомога при пологах» – Богородчанська центральна лікарня, Косівська центральна районна лікарня та Рожнятівська багатопрофільна лікарня.
Автоматичний моніторинг виявив низький рівень проведення тромболітичної терапії при лікуванні інсультів в Центральній районній лікарні Калуської міської ради. У першому кварталі 2024 року до закладу потрапили 227 пацієнтів з інсультом, проте тромболітичні препарати застосовували лише у 8 випадках.
За словами голови Національної служби здоров’я України Наталії Гусак, моніторинг дозволяє захистити право пацієнтів на безоплатне лікування, гарантоване державою відповідно до Програми медичних гарантій.
«НСЗУ закуповує певний перелік медичних послуг у надавачів для громадян. І для нас принципово, щоб ці послуги надавались в повному обсязі та відповідно до умов договору. І з закладами, у яких виявлено порушення ми комунікуємо щодо виправлення ситуації», – відмітила Наталія Гусак.
На Франківщині виявили три лікарні, які приймали пологи, не маючи відповідного договору з НСЗУ, в тому числі й робили кесарів розтин. Це зокрема лікарні в Бурштині, Снятині та Яремчі.
«За перший квартал 2024 року у Бурштинській центральній міській лікарні прийняли 36 пологів і в 3 випадках робили кесарів розтин. У Снятинській багатопрофільній лікарні прийняли 31 пологи, з яких 6 – кесарів розтин. У Яремчанській центральній міській лікарні з 30 прийнятих пологів у 9 випадках робили кесарів розтин», – повідомили в НСЗУ.