11 жовтня 2022 року, у стінах Томашпільського ліцею Тульчинського району Вінницької області відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки уродженцю Вінниччини, військовому діячу доби УНР та майору УПА Костянтину Петеру, який в ОУН та УПА користувався псевдонімами «Гонта» та «Сокіл» про це Правда.іф розповів директор обласного музею визвольної боротьби ім. С.Бандери Ярослав Коретчук.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Сам Петер пов’язаний з Прикарпаттям, адже з 1920 р. проживав у с.Грабовець.
Участь в урочистостях взяли секретар Томашпільської селищної ради Оксана Потуторовська, директор Томашпільського ліцею Майя Шпикуляк, начальник Центрального міжрегіонального відділу УІНП, к.і.н. Богдан Галайко, головний спеціаліст Центрального міжрегіонального відділу УІНП Олексій Серветнік, педагогічний колектив ліцею, представники с. Пилипи-Борівські Томашпільської ТГ – уродженцем якого є Костянтин Петер.
Урочистості присвячені вшануванню подій Української революції 1917-1921 років, 80-ій річниці створення Української повстанської армії та Дню захисників і захисниць України. Пам’ятна дошка відкрита для гідного вшанування уродженця Вінниччини, військового діяча, учасника Української революції 1917-1921 років, сотника Армії УНР, співробітника штабу Головного отамана Армії УНР Симона Петлюри, члена ОУН, референта пропаганди Станіславського Окружного Проводу ОУН, майора УПА, учасника боротьби за Незалежність України у ХХ столітті Костянтина Петера.
«Постать Костянтина Петера є яскравим прикладом для виховання молодого покоління, що та боротьба, яку вели українці сто років тому проти більшовицьких загарбників – триває нині. І сьогодні, українці чинять спротив за існування Української держави – ми переконані, що перемога буде за нами, адже правда на нашій стороні», – зауважив Богдан Галайко.
Також, для учасників заходу було проведено популяризаційно-просвітницьку бесіду про історію боротьби за Незалежність України та тяглості мілітарних традицій від часів Української Народної Республіки, діяльності Української повстанської армії до сучасних захисників.
Відкриття дошки відбулося за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОВА, Томашпільського мецената та громадського діяча Сергія Тімкова, Томашпільської селищної ради.
Пам’ятаймо славні дні наших Визвольних змагань! Слава Україні!