-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Опалювальний сезон у Бурштині: чи встигне місто підготуватися до зими

-Реклама-spot_img
spot_img

Старт опалювального сезону незабаром. І цьогоріч, за прогнозами експертів, він навряд буде легшим, ніж у минулі роки. Приміром, без тепла і гарячої води цієї зими ризикують залишитися понад десять тисяч жителів Бурштина.

Місто повністю живиться від місцевої теплоелектростанції. А її, як і решту об’єктів критичної інфраструктури, постійно атакують росіяни. Який вихід пропонує місцева влада? І чи встигне його реалізувати до холодів? – сюжет Жанни Дутчак.

Одна з найбільш обговорюваних тем нині у Бурштині – майбутній опалювальний сезон. Хоча до його старту ще є час, але містяни вже непокояться, чи будуть вони з теплом, пише Правда.іф з посиланням на Подробиці.

Любов, жителька Бурштина:

Боюся, боюся, бо не виживимо без тепла. То є зима, то не один-два дні.

- РЕКЛАМА-

Сергій, житель Бурштина:

Може, якраз осінь буде не дуже сурова, може, і котельні обіцяють побудувати.

Жанна Дутчак, кореспондентка:

Опалення в Бурштині повністю централізоване. Лікарня, садочки, школи, багатоповерхівки – всі живляться від місцевої теплоелектростанції. А вона – ціль для постійних атак росіян. А це означає, що в будь-який момент все місто може залишитися без тепло- та водопостачання.

Як це – жителі Бурштина вже знають. У березні цього року після масштабного російського ракетного обстрілу – теплоелектростанція вийшла з ладу. І в місті дочасно зупинили опалювальний сезон. І оголосили надзвичайну ситуацію.

Василь Андрієшин, міський голова Бурштина:

Теплопостачання перестало подаватися на місто, ще було досить холодно. Середньодобова температура була досить низькою. Місто мало опалюватись, але воно перестало опалюватися. Соціальні заклади ми почали забезпечувати електрообігрівачами.

Галина Борецька, директор Бурштинської центральної міської лікарні:

На той період ще допоки лікарня була нагріта, ще день-два воно тримало тепло. За той час міська рада надала нагрівачі в кожне відділення, ми мали по два-три нагрівачі, і користувалися ними.

Щоб уникнути повторення катастрофи, у міській раді вирішили створити для Бурштина альтернативну систему теплозабезпечення. Аби пришвидшити процес, зробили його максимально публічним.

Василь Андрієшин, міський голова Бурштина:

Ми із самої весни вже почали звертатися в різні інстанції. В тому числі й Кабінет міністрів, і в різні фонди, і закордонні.

Бурштин – місто із населенням близько 14 тисяч. До централізованого теплопостачання підключені всі багатоповерхівки – їх понад вісімдесят, чотири сотні приватних будинків, а ще навчальні й дошкільні заклади та лікарня. Щоб забезпечити всіх теплом, потрібно шість модульних котелень.

Іван Драгун, заступник міського голови Бурштина:

Одна із них – твердопаливна котельня – має бути в центральній міській лікарні, потужністю один мегават. Одна твердопаливна має бути в третьому ліцеї, яка буде обігрівати третій ліцей та шостий садок. Третя твердопаливна буде розміщена на базі ліцею Ольги Басараб і буде обігрівати ліцей, другий садок, а також школу.

І ще одну такої самої потужності хочуть встановити в старій частині Бурштина, щоби обігрівати приміщення гімназії та будинок для ВПО. Ціна однієї котельні – від десяти до дванадцяти мільйонів гривень.

Василь Андрієшин, міський голова Бурштина:

Проєкт по лікарні, де ми зараз знаходимось, коштує 12 мільйонів. Маємо сюди вже десять мільйонів. Ми до них зверталися, вели із ними переговори, їздили, просили, і Київська міська рада відгукнулася і надала нам таку субвенцію.

Фінансову допомогу Бурштину в спорудженні трьох інших котелень надали й громади Прикарпаття.

Юрій Стефанчук, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України:

Тоді відбулися збори Івано-Франківського регіонального відділення, де ми запровадили ініціативу “Взаємодопомога органам місцевого самоврядування Прикарпаття в критичних ситуаціях”. І цей механізм дозволив органам місцевого самоврядування приймати рішення на сесіях і допомагати місту Бурштину. Станом на сьогодні це майже тридцять органів місцевого самоврядування.

Це перший такий випадок, коли об’єдналося так багато громад – кажуть експерти. За обмежених бюджетів вони разом змогли перерахувати понад шість мільйонів гривень. Ще десять пообіцяла надати Івано-Франківська ОВА. Решту суми має акумулювати сама Бурштинська міська рада.

Іван Драгун, заступник міського голови Бурштина:

Ці котельні можна буде реалізувати й запустити до середини листопада або початку листопада. Все буде залежати від фінансування робіт. Тому що закупівлі у нас будуть оголошуватися, але закупівлі будуть йти на очікувану вартість. Є у нас така можливість.

А для обігріву житлового фонду в Бурштині планують звести окремо дві модульні котельні на газі. Місце для них вже обрали й розпочали навіть підготовчі роботи.

Загальна вартість проєкту – понад двісті мільйонів гривень. А це майже весь бюджет міста, тому звернулися по допомогу до держави. І в серпні уряд виділив кошти.

Юрій Стефанчук, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України:

Ми констатуємо на сьогодні факт і дякуємо уряду, що звернув на цю проблему увагу не словами, а діями. Тому що виділити в час війни понад 200 млн гривень для того, аби Бурштину допомогти з опалювальним сезоном, говорить про те, що уряд розуміє, наскільки це великою проблемою може бути зимовий період для населення.

Гроші мають надійти до кінця тижня – запевняють в обласній військовій адміністрації.

Вадим Созоник, заступник голови:

Кошти прийдуть до головного розпорядника Івано-Франківської ОВА, і кошти будуть спрямовані на Бурштинську громаду. Є рішення громади, що замовником робіт буде їхнє комунальне підприємство. І постанова Кабінету міністрів дозволяє по спрощеній процедурі здійснювати дане будівництво, бо уряд і держава розуміє, що в таких складних умовах, в яких ми перебуваємо, зараз треба уникнути формальності.

Аби не гаяти часу, доки чекають на кошти у Бурштині почали шукати виконавця робіт. До середини жовтня закінчити все навряд чи встигнуть – зізнається мер. Але щонайбільше до середини грудня місто матиме альтернативну систему теплозабезпечення. 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні