Цими вихідними на Полонині Перці у селищі Яблуниця було душевно і всі були обʼєднані однією ціллю.
На сцену вийшли артисти Solo Way BAND, Forest Brothers, MOLFAR, FIINKA, Luiku, KRISTONKO, Гуцул Хуліган. А головне – організаторам благодійного концерту вдалося зібрати більше трьох мільйонів гривень на квадроцикли для фронту.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Благодійний захід відбувся в рамках акції «Від нуля до життя», яку започаткував Карпатський волонтерський центр, Волошин Сергій та БФ «Хуманош Україна» на запит бойових медиків 93 ОМБр «Холодний Яр». Кожен гість цього яскравого дійства зробив особистий внесок у велику місію, придбавши квиток вартістю від 400 гривень і вище. Також під час концерту відбулися ярмарок і благодійний аукціон, де кожен охочий мав можливість позмагатися за унікальні лоти. Наприклад, старовинний требник (Святе Писання) викупили на аукціоні за рекордних 270 тисяч гривень! А футболку із підписом відомого футболіста Віктора Циганкова – за 150 тисяч гривень!
Загалом на концерті вдалося зібрати 4 мільйони гривень, розповідають організатори. За 180 тисяч гривень придбали дрон DJI Mavic 3T , який передали прямо зі сцени на Полонині Перці комбату 201 батальйону 102 бригади.
Волонтерську допомогу скерують на основну закупівлю – пів сотні квадроциклів для евакуації поранених з поля бою. Таку серйозну ціль ініціатори акції поставили перед собою на початку збору – і успішно йдуть до її досягнення! Техніку насамперед передадуть 93 ОМБр «Холодний Яр» та 102 бригаді 201 батальйону та іншим бойовим підрозділам.
«В «Холодному Яру» ще з 2014 року служить наш товариш, головний лікар Яремчанської лікарні Олександр Соколюк, позивний “Сокіл”, він і звернувся з проханням зібрати кошти на 10 квадроциклів для роти евакуації. Втім, ми поставили ціль зібрати більше, ніж потребує «Холодний Яр», щоб допомогти іншим військовим. Евакуація без належної техніки – це дуже довго і часто із серйозними втратами. Поранених з поля бою виносять на руках, на носилках, на плечах… Це може тривати до 10-15 годин. Автомобіль не завжди заїде на позиції. А квадроцикл – техніка з високою прохідністю та можливістю маскування. Це врятує чимало життів.» – розповідає керівник Карпатського волонтерського центру, бізнесмен і засновник котеджного містечка SKOGUR Андрій Мартищук.
Карпатський волонтерський центр з перших днів повномасштабного вторгнення і досі працює на допомогу – як тим, хто вимушений був під обстрілами покидати власні домівки, так і тим, хто став на захист і тримає фронт. Він об’єднав доброчинні ініціативи небайдужих мешканців регіону та вимушено переселених громадян. Щодня від волонтерського центру вирушає по декілька важливих посилок українським захисникам.
Співзасновник Карпатського волонтерського центру Нестор Мельник каже: «Ця благодійна акція об’єднала навколо спільної мети людей різних професій. Це – волонтери, підприємці, бізнес-спільнота, вчителі, спортсмени, священнослужителі, митці, блогери, військовослужбовці і не тільки. Ми знімали відеоролики із закликами долучатися до нашої ініціативи, виготовляли брендовані футболки, проводили розіграші в соцмережах, збирали та оформляли лоти для аукціону – по-різному надаючи розголосу цій справі. Усе це дозволило нам охопити понад мільйон людей. І з їх підтримкою зібрати чималу суму коштів, на яку, відверто кажучи, не розраховували і самі. І ми щиро вдячні кожному! Тож, тепер сміливо можемо заявляти, що реалізували одну із значущих благодійних подій Західної України!»
Між тим, ще до благодійного заходу на Полонині Перці Карпатському волонтерському центру вдалося закупити першу партію – 15 квадроциклів. Ініціатори збору очікують на їх доставку і невдовзі передадуть українським воїнам, щоб вони могли більш ефективно виконувати бойові завдання.
Велика місія потребує чималих зусиль, втім немає нічого неможливого, коли навколо спільної мети об’єднуються мільйони!