Блогерство – сучасний спосіб заробітку завдяки просуванню певного контенту. Висвітлювати кожен день свого життя, ділитись модними новинками, вдало жартувати, а іноді й пожалітись на щось – це все повсякденна робота інстаблогерів.
Тобі повірили – маєш багатотисячну аудиторію і чималий заробіток.
Юлія Вербунець та Дмитро Варварук – одні з відомих інстаблогерів не тільки в Івано-Франківську. У свій досить юний вік вони зуміли перетворити власне хобі на можливість самостійно заробляти, пише Вежа.
– Як вам така популярність серед молоді? Вона не шкодить у повсякденному житті?
Юля: Ми живемо з цим, нам подобається. Є приємні ситуації, коли люди на вулиці підходять, щоб зробити спільне фото, обіймають, роблять компліменти. Такі випадки дуже підіймають настрій. Проте, є люди, які можуть його зіпсувати.
– Все ж хто такі ТОП-блогери? Що потрібно для того, щоб стати популярним?
Юля: Бути щирим, відкритим, цікавим, оригінальним.
Діма: Я не знаю, що маю додати. Юля краде всі мої думки. От я своїй мамі нещодавно подарував сучасний телефон, і вона почала теж займатись блогерством. Я даю поради щодо контенту, і вона непогано увійшла в Instagram. Поки що вона це робить у своє задоволення, бо до цього вона не знала що таке Інтернет. У дитинстві я дуже любив техніку, пам’ятаю, як селі ще не було Інтернету, а я зі старого телефону зробив модем. Вже тоді я був найпрогресивніший пацан у селі.
– Як ви почали займатись блогерством?
Діма: Я дивився на інших і був впевнений, що можу краще зробити такий контент. Є люди, які говорять, а є ті, хто роблять. Тому я вирішив почати щось робити. Звичайно, перші спроби були важкими, але я дуже вимагав від себе якості контенту. Зі мною не хотів ніхто співпрацювати, я навіть айфону не мав. Я показував просте життя, а в інших блогерів такого не було. Я дуже близький до глядачів – “блогер з народу”.
– А коли це переросло з хобі у роботу?
Юля: Instagram вже давно з хобі переріс у щось більше. Думаю, Діма зі мною погодиться, що це справа, яка приносить прибуток. Це як приємний бонус.
Почала збільшуватись аудиторія глядачів, а рекламодавцям це подобається. Вони шукають профіль, який має багато читачів. Спочатку почали надсилати товари по бартеру, а згодом з мінімальною доплатою. Тепер я вже сама ставлю свою ціну на рекламу будь-чого. Ось так це відбувається.
– А є випадки, коли блогер відмовляється від реклами через свої певні переконання?
Юля: Так стається майже у 80% моїх реклам. Я хочу рекламувати те, чим сама користуюсь, що мені подобається. Є товари, які зовсім не відповідають моїй аудиторії. Все, що я рекламую, тестую на собі.
– Який найбільший ваш заробіток в блогерстві?
Юля: Я не думаю, що це інформація для широкого загалу.
Діма: У нас вже інше вимірювання грошей. Певну суму ми заробляємо, а щось вкладаємо. Кожного разу ми йдемо далі, тому більше вкладаємо в це. Ми можемо сказати свій заробіток, але який сенс? Нащо людям забивати голову?
Юля: Якщо хтось починає блогерство задля грошей, то це хибний шлях.
– А ви зустрічали таких початківців, які поставили єдину мету – заробіток?
Юля: Справді, зараз більшість так починає блогерство. Я починала ще у 2017 році, тоді ще не було реклами в соцмережах. Я не знала, що все буде так розвиватись. Тоді, як і зараз, робила все щиро, з любов’ю. Сьогодні люди женуться тільки за грошима, тому й не виходить в них нічого.
– Ви часто з’являєтесь разом на фото та відео. Ви пара?
Юля: Ні, ми не пара. В нас є спільні проєкти, тому ми проводимо разом багато часу через свою роботу.
– Які у вас плани на майбутнє?
Юля: Все рано чи пізно закінчується, тому в нас вже є певні плани. Напевне, будемо переходити на інші платформи, не тільки віртуальні. Можливо, це буде фотографія чи піар.
Діма: В мене трапляється якесь короткотривале вигорання. Адже це дуже психологічно важка робота. Я важко уявляю, що твориться в популярніших блогерів.
– В чому ще кожен з вас хотів би себе реалізувати?
Діма: Є плани в кінематографі. Instagram – це моя сходинка до чогось ще. До всього потрібно йти поступово.
Юля: Поки що я більшість зароблених коштів витрачаю на саморозвиток. Дуже люблю подорожувати, вчитись закордоном. Тимчасово була в Англії та Америці на навчанні. Вкладати кошти у свій розвиток – це безцінно та завжди актуально.